KUP: Slaven Belupo i Hajduk prvi polufinalisti

U četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk je u Kranjčevićevoj svladao Zagreb rezultatom 2:1 (2:1). Poveli su Pjesnici u 18. minuti kada je ubacivanje Brune Bobana nespretno u vlastitu mrežu skrenuo Josip Juranović. Vodstvo domaćina trajalo je samo šest minuta. Udarac iz kuta izveo je Vlašić, a njegov centaršut je u gol Livakovića zakucao Jefferson. U 32. minuti Splićani su posve preokrenuli rezultat. Juranović je uposlio Bencuna koji je zabio i treću utakmicu u nizu.

Damir Burić je od prve minute krenuo s oporavljenim Velazquezom koji je zauzeo poziciju kartoniranog Milovića. Na golu se pak iznenađujeće pronašao Dante Stipica jer je prvi vratar Lovre Kalinić imao lakših problema sa gležnjem. Hajduk je bolje otvorio utakmicu te je prijetio udarcima sa 20-ak metara Sušića i Caktaša. Prvo poluvrijeme je prošlo u puno boljoj igri od drugog gdje je najbolju priliku imao Caktaš čiji je slobodni udarac u 73. minuti Livaković zaustavio uz pomoć vratnice. Domaćini su utakmicu završili sa deset igrača nakon što je u 77. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Bernando Matić.

Oprotajna poruka Torcide Ivici Hlevnjaku Bukli

Torcida se pak na početku drugog poluvremena prigodnom porukom oprostila od legendarnog igrača Hajduka Ivice Hlevnjaka Bukle koji je preminuo prošlog vikenda.

U drugoj utakmici današnjeg programa Slaven Belupo je u Koprivnici nakon boljeg izvođenja udaraca sa 11 metara svladao Osijek. Nakon 120 minutia bilo je 1:1 (0:0). Poveli su domaćini u 46. minuti preko Stefana Savića, a rezultatski egal samo pet minuta kasnije vraća Zoran Lesjak. Bijelo-plavi su produžetke igrali sa deset igrača jer je u sudačkoj nadoknadi isključen Antonio Perošević. Kod domaćina su sa 11 metara svi bili precizni, a kod gostiju je Mile Škorić pogodio vratnicu dok je Tomislav Šairć pucao poviš gola.

Idućeg tjedna u četvrtfinalu se sureću Lokomotiva i Rijeka, a početkom veljače iduće godine Inter Zaprešić i Dinamo.