U posljednjoj utakmici šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka je rezultatom 0-11 (0-5) svladala Buje i tako osigurala okršaj s Varaždinom u osmini finala.
Podsjetimo, susret se trebao odigrati prošlog tjedna, ali je zbog natopljenog travnjaka bila odgođena za danas.
Strijelci za momčad Simona Rožmana bili su Robert Murić (4., 83.), Antonio Mirko Čolak (10., 17.), Roberto Punčec (25., 55.), Domagoj Pavičić (30.), Petar Mamić (67.), Stjepan Lončar (74.), Matej Vuk (83.) i Hrvoje Smolčić (90.).
Parovi osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa:
Opatija – Dinamo
Varaždin – Rijeka
Gorica – Hajduk
BSK Bijelo Brdo – Slaven Belupo
Šibenik – Belišće
Zadar – Osijek
Vinogradar – Lokomotiva
Istra 1961 – Inter-Zaprešić
Utakmice su na rasporedu u srijedu 30. listopada.
Ranije objavljeno:
Od 15:30 počinje posljednji susret šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem Buje dočekuju Rijeku.
Utakmica je trebala biti odigrana prošlog tjedna, ali je zbog natopljenog terena pomjerena za danas.
Pobjednik ovog dvoboja će u osmini finala koje je na rasporedu 30. listopada gostovati kod Varaždina.
Dalibor Višković i Simon Rožman su se odlučili za sljedeće početne sastave:
Parovi osmine finala kupa (30.10.):
Opatija – Dinamo
Varaždin – Buje / Rijeka
Gorica – Hajduk
BSK Bijelo Brdo – Slaven Belupo
Šibenik – Belišće
Zadar – Osijek
Vinogradar – Lokomotiva
Istra 1961 – Inter-Zaprešić
Rezultati šesnaestine finala kupa:
Karlovac 1919 – Dinamo 0:7
(Kadzior 8′ 55′, Oršić 11′, Petković 42′ – 11m, Šitum 44′, Atiemwen 82′, Gavranović 91′ – 11m)
Vuteks Sloga – Osijek 0:8
(Marić 13′ – 11m, Mance 44′ 49′ 52′, Škorić 60′, Lyopa 62′, Mbakogu 66′, Dugandžić 83′)
Oriolik Oriovac – Lokomotiva 0:3
(Drožđek 52′ 86′ 90′)
Hrvace – Slaven Belupo 1:2
(Štimac 9′ / Jajalo 30′, Bačelić-Grgić 61′)
Buje – Rijeka zbog natopljenog terena odgođeno za 1. listopada u 15:30
Mladost – Hajduk 0:2
(Kalik 33′, Jairo 91′)
Belišće – Split 3:1 nakon produžetaka
(Agatić 106 ‘ 107′, Išasegi 115′ / Kelez 97′, CK Čović 98’)
Jadran-Poreč – Inter-Zaprešić 3:7
(Miljanić 30′, 58′, Sumić 53′ / Mitrović 23′ 68′ 78′, Tsonev 45′, Tchuameni 46′, Galić 63′)
Kurilovec – Istra 1961 2:3 nakon produžetaka
(Spudić 3′, Čurek 31′ / Munivrana 28′, Ćuže 64′, Rufati 94′)
Sloga Nova Gradiška – Vinogradar 1:2
(Menegoni 66′ / Filipović 7′, Štulec 84′)
Zagora Unešić – Zadar 1:2 nakon produžetaka
(Gabrić 42′ / Anić 64′, Nakić 107′)
Slavonija Požega – Šibenik 1:5
(Bognar 45′-11m / Celić 15′, Antunović 17′ Rak 31′, Juričić 76′, Španja 86′)
BSK – Cibalia 1:0
(Žuljević 17′ / CK Kerić 18′)
Opatija – Novigrad 3:1
(Bjelanović 24′ 37′, Bogolin 67′ / Topić 69′-11m)
Gorica – Zagreb 8:0
(Mathieu 7′ 8′, Zwolinski 28′ 42′, Ndiaye 62′-11m 72′, Maloča 79′, Dvorneković 89′)
Varaždin – Rudeš 4:2
(Glavina 3′, Senić 36′, Mehdikhani 46′, Glavica 74′ / Raguž 60′, Havojić 69′)