KUP: Lokomotiva u polufinalu (VIDEO)

Lokomotiva je treći polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad Marija Tokića je danas na blatnjavom terenu Kranjčevićeve nakon preokreta slavila protiv Rudeša rezultatom 1:2 (1:1).

Domaćini su poveli preko Glaudera da bi Lokomotiva do preokreta došla golovima Majera i Ivanušeca.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 10. minuti kada je Borišićev ubačaj iz kornera proslijedio Budimir, a Glauder trese mrežu gostiju.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi u 40. minuti kada je sudac Pejin bezazleni duel Glaudera i Kolingera olako okarakterizirao vrijednim kaznenog udarca. Precizan s bijele točke je bio Lovro Majer.

U 65. minuti pobjednički zgoditak nakon pravovremene asistencije Burića postiže Luka Ivanušec.

Četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa:

Dinamo – Istra 1961 4:2

Osijek – Hajduk 1:3

Rudeš – Lokomotiva 1:2

Inter-Zaprešić – Rijeka 13.12.

Od 16 sati u Kranjčevićevoj počinje susret četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se sastaju Rudeš i Lokomotiva.

U jučer odigranim susretima plasman među četiri najbolje momčadi su izborili Dinamo svladavši Istru 1961 rezultatom 4:2 te Hajduk koji je u Gradskom vrtu slavio sa 1:3 dok se Inter-Zaprešić i Rijeka sastaju 13. prosinca.

Rudeš je u šesnaestini finala bio bolji od Vinogradara nakon izvođenja jedanaesteraca (6:4) tok je u osmini finala nakon produžetaka pobijedio Slaven Belupa (2:0).

Lokomotiva je pak u dvije prethodne faze izbacila Bedem iz Ivankova (0:3) i Zagreb (0:1).