KUP: Istra 1961 preokretom do četvrtfinala (VIDEO)

U pretposljednjem susretu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa Istra 1961 je u Vinkovcima nakon preokreta do kojega je došla u završnici utakmice svladala Cibaliju rezultatom 2:3 (1:1).

Pulski prvoligaš se tako pridružio Rudešu, Lokomotivi, Osijeku, Inter-Zaprešiću, Hajduku i Dinamu koju su se ranije plasirali među osam najboljih klubova, a posljednjeg četvrtfinalista će dati ogled Gorice i Rijeka koji je na rasporedu 14. studenog.

Već sutra će biti održan ždrijeb četvrtfinala, a utakmice se igraju 29. studenog.

U Vinkovcima je do prednosti prvi došao domaćin i to u 41. minuti kada je sudac Marić nakon Prelčecovog igranja rukom u kaznenom prostoru pokazao na 11 metara. Siguran izvođač kaznenog udarca je bio Marko Pervan.

Istra 1961 do izjednačenja dolazi samo dvije minute kasnije kada je s vrha šesnaesterca lijepo pogodio Dino Halilović.

Cibalia je ponovno povela u 57. minuti kada na ubačaj Karamarka efektno svoj drugi gol na utakmici postiže Pervan.

Gosti se nisu predavali te do novog izjednačenja dolaze u 84. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Oršolić nakon prekršaja na Maružinu. Precizan sa 11 metara je bio Mitrovski.

Četvrfinale kupa Istri 1961 u 88. minuti je donio Grujević nakon odlične akcije u kojoj su sudjelovali Makimović i Maružin.

Gorica – Rijeka 14.11.

Od 14 sati u Vinkovcima počinje pretposljednji susret osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se sastaju Cibalia i Istra 1961.

Igra se samo jedan susret, a ako nakon 90 minuta igre ne bude pobjednika igraju se produžeci pa se po potrebi razigrava i udarcima sa 11 metara. Duel možete pratiti na HNTV-u ili putem streama.

Zanimljivo da su ove dvije momčadi odmjerile snage i u subotu kada su Zeleno-žuti u 15. kolu HT Prve lige upisali pobjedu rezultatom 1:4.

Mladen Bartolović i Darko Raić-Sudar su se odlučili za sljedeće početne sastave:

Cibalia – Istra 1961 7.11.

Ždrijeb četvrtfinala kupa u kojem nema nositelja i koji se igra na samo jedan susret održat će se u srijedu 8. studenog, a susreti se igraju 29. istog mjeseca.