KUP: Inter-Zaprešić i Osijek posljednji četvrtfinalisti (VIDEO)

Inter-Zaprešić i Osijek su posljednji četvrtfinalisti Hrvatskog nogometnog kupa. Inter je bio bolji od Cibalije rezulatatom 1:0 (1:0), a gol odluke je postigao Marko Kolar u 43. minuti utakmice dok je Osijek na Šubićevcu svladao Šibenik sa 2:1 (1:0). Za goste su pogađali Lepa u 41. i Petrovikj u 66. minuti, a za Narančaste je bio precizan Brito da Silva u 76. minuti. U četvrtfinalu koje je na rasporedu 30. studenog tako se sastaju: Inter-ZaprešićDinamo
RNK SplitHajduk
Lokomotiva Rijeka
Osijek Slaven Belupo
Ranije objavljeno: Hajduk, Rijeka
i Lokomotiva su se pobjedama nad Solinom, Rudešom i Vinogradarom pridružili Dinamu, RNK Splitu i Slaven Belupu u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa. Hajduk je protiv Solina slavio tek nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1). Domaćini su poveli preko Jelavića u 16. minuti, a momčadi Marijana Pušnika pobjedu donose Erceg koji je bio precizan u 64. te Futacs koji je u 71. realizirao najstrožu kaznu nakon što je Gruica u šesnaestercu srušio Juranovića. Lokomotiva je također slavila nakon preokreta identičnim rezulatom. Vinogradar je poveo preko Prše u 33. minuti, a gostima prolazak u daljnju fazu natjecanja pogocima donose Marić u 35. i Majer u 69. minuti. Susret Rudeša i Rijeka je otišao u produžetke nakon velikog povratka domaćih. Naime momčad Matjaža Keka je nakon prvih 45 minuta golovima Gavranovića (5.-11m), Mitrovića (8.) i Andrijaševića (33.) vodila sa 3:0, ali u drugom dijelu Rudeš se vraća hat-trickom Topića koji je u 53., 62. i 80. bio tri puta precizan s bijele točke. U produžecima za novo vodstvo Rijeke zabija Šofranac u 104., a konačni rezultat postavlja Gorgon u 108. minuti. Od 17 sati susrete počinju: Šibenik Osijek (prijenos HNTV)

Inter-ZaprešićCibalia

Ranije objavljeno
: Danas je na rasporedu preostalih pet susreta osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. U jučer odigranim utakmicama RNK Split je na Drosini nakon produžetaka bio bolji od Istre 1961, dok su Dinamo i Slaven Belupo pobjednički prošli u Bjelovaru odnosno Novigradu. Danas nas od 14 sati očekuju dueli: Solin Hajduk (prijenos na HNTV)