KUP: Gorica eliminirala Hajduk

Screenshot: HNTV

Odigrano je svih osam susreta osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Među osam najboljih momčadi plasirali su se Dinamo, Rijeka, Gorica, Osijek, Inter-Zaprešić, Lokomotiva, Slaven Belupo te jedini drugoligaš Šibenik.

Parove četvrtfinala koje je na rasporedu u srijedu, 4. prosinca i koje se igra na jednu utakmicu saznat ćemo nakon ždrijeba koji je od ove faze natjecanja otvoren odnosno bez nositeljstava.

U najzanimljivijem susretu Gorica je pred 3.011 gledatelja bila bolja od Hajduka rezultatom 2:1 (0:0). Gostima je pripalo prvo poluvrijeme u kojem su imali inicijativu bez izraženijih velikih prilika da bi gosti ulaskom svog najboljeg igrača Lovrića došli do svog prvog plasmana u četvrtfinale kupa. Lovrić je bio strijelac u 64. minuti kada je poentirao iz slobodnog udarca s više od 20 metara udaljenosti, a golu je doprinijela i loša reakcija vratara Posavca.

Izabranici Sergeja Jakirovića su do drugog gola došli u 85. minuti kada je preciznim udarcem iz kaznenog prostora mrežu zatresao Suk. Hajduk je u 89. minuti preko Jurića koji je iskoristio asistenciju Teklića samo ublažio poraz, a priliku za revanš imati će već u subotu na istom terenu kada se ova dva suparnika sastaju u HT Prvoj ligi.

Dinamo je rutinski na Kantridi svladao trećeligaša Opatiju rezultatom 3:0. Prvi pogodak djelo je Kadziora dok je dvostruki strijelac bio Gavranović. Branitelj naslova Rijeka je na gostovanju kod Varaždina upisala pobjedu od 1:2. Mamić i Gorgon su doveli Rožmanove izabranike u prednost, a poraz Varaždina je ublažio Leonard Vuk.

Osijek je još prošlog tjedna zahvaljujući dvostrukom strijelcu Špoljariću te Manceu na Stanovima bio bolji od Zadra dok je Slaven Belupo zgodicima Bogojevića i Glavčića u Bijelom Brdu eliminirao BSK.

U dvoboju prvoligaša Inter-Zaprešić je na Aldo Drosini slavio protiv Istre 1961. Za gostu su strijelci bili Grgić i Postonjski, a za Zeleno-žute je poentirao Ivančić.

Zahvaljujući Toliću koji je postigao dva gola te Uzuniju koji je dodao jedan Lokomotiva je slavila kod Vinogradara, a Šibenik je na Šubićevcu golom Juričića u sudačkoj nadoknadi izbacio Belišće. Prethodno je za domaćine pogodio Antunović, a za goste Damjanović.