Križman zapaprio “Violama”, Olimpija ponovo bez pobjede (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Nakon poraza u prvom polufinalnom susretu kupa protiv Olimpije (2:1) vodeća momčad Prve lige Telekom Slovenije iz Maribora ostala je bez pobjede i na prvenstvenom gostovanju u Koperu, no prednosti ispred pratitelja još uvijek iznosi velikih 13 bodova.

Subotnji susret na Bonifiki obilježio je hrvatski napadač u domaćim redovima Sandi Križman, koji je u prvom poluvremenu izborio jedanaesterac, kojeg je za vodstvo Kopra sigurno realizirao Senijad Ibričić, a u završnici pogotkom glavom donio bod svojoj momčadi. U međuvremenu se za rezultatski preokret pobrinuo golgeter Maribora Milivoje Novaković odličnom reakcijom nakon nesporazuma u obrani između vratara Marijana Antolovića i Tonija Datkovića te sigurnom realizacijom nakon odlične asistencije Dine Hotića. “Moram priznati, da je Maribor imao puno šansi za pogodak. Falilo nam je nekoliko važnih igraća u veznoj liniji. Malo nas je pomazila sreća, ali momci su dali maksimum,” kazao je nakon susreta domaći trener Igor Pamić, dok je na drugoj strani Darko Milanič ponovo žalio za propuštenim prilikama: “Odigrali smo odličan susret. Promašili smo puno zicera. Zaslužili smo više, jer smo stvarno igrali dobro. Koper je bio nemoćan. Šteta, da nismo pobijedili.”

Olimpija je nakon pobjede u kup derbiju gostovala u Celju i ostala bez pobjede, kojom se mogla barem malo približiti Mariboru. Nakon lošeg prvog poluvremena s obje strane Celje je u nastavku prebacilo u “višu brzinu” te pogotkom Gorana Cvijanovića došle do vodstva, kojeg je u 95. minuti anulirao Nigerijac Blessing Eleke.

Dok su Domžale u lokalnom derbiju protiv posljednjeplasiranog Radomlja došle tek do “mršavog remija”, Gorica je preokretom slavila na gostovanju kod Aluminija te se približila vodećem trojcu. Krško je pogotkom Nikole Gatarića povelo protiv Rudara, no iskusna momčad iz Velenja je do kraja prvog dijela utakmica postigla dva pogotka i zasluženo došla do važna tri boda za pomak u “sigurne vode”.

Prva liga Telekom Slovenije, 28. kolo: Koper – Maribor 2:2 (1:0), Celje – Olimpija 1:1 (0:0), Domžale – Radomlje 1:1 (0:0), Aluminij – Gorica 1:2 (1:0), Krško – Rudar 1:2 (1:2).