Kreilach strijelac u RSL-ovom slavlju nad Orlandom (VIDEO)

Arhiva/YouTube Screenshot

Rano jutros po našem vremenu (početak u 3 sata) Real Salt Lake je u 7. kolu MLS-a, pred (službeno) 16 770 gledatelja na svom Rio Tinto stadionu u Sandyju, rezultatom 2-1 (1-0) svladao šestoplasirani klub Istoka – Orlando City.

Ovim slavljem RSL je prvi put u međusobnim okršajima uspio upisati pobjedu nad Orlandom. U prethodne četiri međusobno odigrane utakmice imali su dva remija i dva poraza.

Nakon suspenzije zbog crvenog kartona zarađenog u 2-4 porazu od Dallasa u 5. kolu u trener domaćih Mike Petke ponovno je mogao računati na 29-godišnjeg Damira Kreilacha koji je na ovom susretu postigao pogodak za 2-0 u 55. minuti.

Domaći su u vodstvo došli u 17. minuti kada je Kreilach dobrim dodavanjem za Alberta Rusnaka otvorio brzu kontru RSL-a koju je (uz dosta truda i sreće) na odlično podvalivanje Slovaka pogotkom okončao Sam Johnson. 25-godišnjem Liberijcu to je bio prvijenac u MLS-u.

Svoj drugi pogodak u sezoni (i 17. ukupno u dresu RSL-a) Kreilach je postigao u 55. minuti na asistenciju Savarina, kada je snažnim udarcem s nekih 13 metara matirao Briana Rowea za 2-0 Real Salt Lakea.

Gosti iz Floride pogotkom Nanija u 81. minuti iz slobodnog udarca smanjuju rezultatski zaostatak no do kraja susreta nisu uspjeli izbjeći prvi poraz od RSL-a u Major League Socceru.

Kreilach je u ovoj utakmici igrao do 67. minute, a u 41. je i kartoniran. Njegovom RSL-u ovo je bila tek druga pobjeda u aktualnoj sezoni, pobjeda kojom su prekinuli niz od četiri utakmice bez osvojenog boda, te su sada na 7 osvojenih bodova što im je trenutno dovoljno za osmo mjesto Zapadne konferencije, odnosno 15. mjesto u ukupnom poretku.

U sljedćem kolu (20. travnja) RSL ide u Ohio gdje će u Cincinnatiju prvi put igrati protiv istoimenog novog člana MLS-a.