Kreilach strijelac u porazu RSL-a (VIDEO)

Arhiva: Twitter/Real Salt Lake

Los Angeles FC je, pred 22 023 gledatelja, rano jutros po našem vremenu rezultatom 2-1 (1-1) svladao Real Salt Lake, a strijelac jedinog pogotka za goste iz kaznenog udarca je bio Damir Kreilach.

U susret su gosti ušli s mnogim kadrovskim problemima (deset izostanaka), zbog reprezentativnih obveza u momčadi nije bilo najboljeg klupskog igrača – Slovaka Alberta Rusnaka, a zbog crvenih kartona u prethodnom kolu Petke nije mogao računati ni na Jeffersona Savarina i Marcela Silvu. Uz spomenute od igrača iz početne jedanaestorice vrijedi istaknuti i izostanak Joaoa Plate zbog ozljede.

Prva je na utakmici zaprijetila Bradleyjeva momčad, Carlos Vela je pucao iz slobodnog udarca s nekih 20 metara u 29. minuti, no Nick Rimando dobrom intervencijom odbija u korner.

U 32. minuti sudac Elfath pokazuje nakon blagog kontakta Sauceda i Blessinga pokazuje na kazneni udarac za goste. Siguran izvođač s bijele točke za RSL je bio 29-godišnji Hrvat, kojem je to bio i prvijenac u drugoj sezoni MLS-a.

Domaći do izjednačenja stižu u 40. minuti drugim prvenstvenim pogotkom 20-godišnjeg Urugvajca Diega Rossija.

RSL-u je deset minuta poslije zbog zaleđa nepriznat pogodak kojeg je postigao Saucedo, a gosti u 84. ostaju s igračem manje nakon što je Elfath start debitanta Justina Portilla nad Rossijem okarakterizirao dovoljnim za izravan crveni karton. Do potpunog rezultatskog preokreta domaći stižu u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon što je stoper Walker Zimmermann lijepim udarcem s nekih 18 metara pogodio za svoj ovosezonski prvijenac i konačnih 2-1.