Kreilach se za rođendan ‘počastio’ pogotkom i asistencijom, gol Iličevića u Kazahstanu (VIDEO)

Facebook/1. FC Union Berlin

U utakmicama koje su se odigrale u nedjelju uspješni su bili Damir Kreilach i Ivo Iličević. Kreilach se upisao u strijelce te jednom asistirao u pobjedi njegova Union Berlina protiv Kaiserslauterna, dok je Iličević pogodio u slavlju kazahstanskog Kairat Almatya.

Zanimljivo je u ponedjeljak bilo u Sloveniji gdje su igrane tri utakmice, a od hrvatskih nogometaša u strijelce su se upisali Kokorović, Križman, Dangubić, Benko i Karamatić. Od ostalih hrvatskih nogometaša treba izdvojiti slavlje Kalinićeva Genta, te Lechie za koju nastupa Mario Maloča.

Kreilach si za 28. rođendan poklonio pogodak i asistenciju

Union Berlin nastavio je borbu za plasman u Bundesligu domaćim slavljem od 3-1 protiv Kaiserslauterna u utakmici 29. kola 2. Bundeslige. Željezni su ovim slavljem došli na tri boda zaostatka za prvoplasiranim Stuttgartom, te dva za drugoplasiranim Hannoverom.

U pobjedi je sudjelovao i hrvatski veznjak Damir Kreilach koji je domaće doveo u vodstvo u 14. minuti, a u 88. je bio asistent za treći pogodak svoje ekipe. Kreilachu je ovo ukupno osmi prvenstveni pogodak i četvrta asistencija u 29 odigranih utakmica ove sezone.

Iličević strijelac drugo kolo zaredom

Kazahstanski prvoligaš Kairat Almaty uvjerljivo je svladao Ordabasy rezultatom 3-0. Cijelu utakmicu odigrao je hrvatski veznjak Ivo Iličević koji je bio strijelac posljednjeg pogotka na asistenciju Andreja Arshavina u 70. minuti. Za Iličevića je to drugi pogodak u prvenstvu, a Kairat se nakon osam odigranih utakmica nalazi na trećoj poziciji s 14 bodova.

Ed Kevin Kokorović, Sandi Križman (Koper) – Slovenija

Hrvatski napadači Ed Kevin Kokorović i Sandi Križman bili su strijelci u remiju Kopera (2-2) na gostovanju kod Aluminija. Momčad koju vodi naš Igor Pamić dva puta je imala vodstvo, ali nisu uspjeli osvojiti tri boda, te se nakon 29. kola i dalje nalaze na šestoj poziciji s 38 bodova. Kokoroviću je ovo prvi prvenstveni pogodak, a Križmanu drugi u sedmoj utakmici.

Dangubić zabio svoj 12. ovosezonski pogodak

U Sloveniji su zanimljivu utakmicu odigrali Domžale i Krško, palo je čak osam pogodaka, a tri boda pripala su domaćima koji su slavili rezultatom 5-3. Za Krško je cijeli susret odigrao napadač Filip Dangubić, koji je u 89. minuti postigao svoj 12. prvenstveni pogodak, a treći za svoju ekipu na ovoj utakmici. Osim Dangubića, igrali su i Nikola Gatarić i Tonći Mujan koji su na terenu proveli 69., odnosno 67 minuta. S klupe je ušao Roko Nakić u 69. minuti, dok s klupe nisu ulazili Marko Dušak i rezervni vratar Benjamin Levak. Kod domaćih je do 80. minute igrao Petar Franjić.

Promašeni penal i pogodak Benke, strijelac i Karamatić

Ljubljanska Olimpija osvojila je samo bod na svom terenu protiv Radomlja u utakmici 29. kola Prve lige, bilo je 1-1. Za Olimpiju je početkom drugog dijela ušao njihov najbolji strijelac Leon Benko, koji u 76. minuti nije uspio realizirati kazneni udarac, da bi u 88. minuti zabio za bod svoje momčadi. Jedini pogodak za goste zabio je 24-godišnji branič Tin Karamatić u 61. minuti. Benku je to ukupno 12. pogodak u svim natjecanjima, dok je Karamatić zabio svoj drugi. Kod Olimpije je cijeli susret odigrao Dino Štiglec, a kod gostiju Josip Balić.

Od ostalih hrvatskih nogometaša koji su igrali ovog ponedjeljka, treba spomenuti Lovru Kalinića koji je sa svojim Gentom slavio na gostovanju kod Chaleroia s 0-1, te se tako probio na drugo mjesto u borbi za prvaka, sa šest bodova zaostatka za Anderlechtom.

Pobjedu je ostvarila i poljska Lechia koja je s 2-1 slavila na svom terenu protiv Arke, te se tako vratila na tri boda zaostatka za prvoplasiranom Jagielloniom. Cijelu utakmicu za Lechiu je odigrao Mario Maloča, dok je kod gostiju Josip Barišić u igru ušao u 66. minuti.