Kramarić strijelac u pobjedi Hoffenheima

U drugom kolu Bundeslige Hoffenheim je na svom terenu upisao prvu prvenstvenu pobjedu. Bolji su bili od Freiburga rezultatom 3:1. U strijelce se upisao i hrvatski napadač Andrej Kramarić.

Nije dobro počela utakmica za momčad Juliana Nagelsmanna. Nakon prvog poluvremena gosti su imali vodstvo od 0:1 pogotkom Heintza iz 36. minute. Hrvatski napadač Kramarić utakmicu je započeo s klupe, a u igru je ušao u 44. minuti.

Ipak, u drugom dijelu bolji Hoffenheim uspijeva doći do preokreta. U 50. minuti Szalai poravnava na 1:1, a isti igrač 13 minuta kasnije donosi potpuni preokret domaćoj momčadi.

Pobjedu je potvrdio Andrej Kramarić pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Freiburg je bacio sve karte u napad, pa je i vratar gostiju krenuo na korner. To su iskoristili domaći, posebno Bittencourt koji je uzeo loptu te ju povukao, nabio prema praznim vratima gostiju a prvi je na nju došao hrvatski reprezentativac kojem nije bilo teško pospremiti ju u mrežu.

Za Hoffenheim je to prva pobjeda u novoj sezoni nakon poraza u prvom kolu kod Bayerna, te prvi pogodak za hrvatskog nogometaša.