Kramarić, Brezovec i Švrljuga strijelci u golijadama, Lendrić donio minimalnu pobjedu Željezničaru (VIDEO)

Facebook/FK Željezničar

Tijekom dana u listu strijelaca upisalo se nekoliko hrvatskih igrača. Krenim redom.

Ivan Lendrić za minimalnu pobjedu Želje
U
susretu 20. kola BH Premijer lige Željezničar je na Grbavici s minimalnih 1-0 bio bolji od Mladosti Doboj Kakanj. Strijelac pobjedonosnog pogotka u 21. minuti susreta bio je naš Ivan Lendrić. 25-godišnjem napadaču ovo je 12. pogodak za Željezničar u sezoni, čime je preuzeo i prvo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca 1. BH lige.

Nakon kompletiranog 20. kola Željezničar je s 38 osvojenih bodova 3. momčad u susjednoj državi. Spomenimo da je Goran Sablić na klupi Širokog Brijega odigrao neriješenih 2-2 protiv Radnik Bijeljinje, dok je Mato Neretljak sa svojim Metallegheom poražen u Tuzli od Slobode rezultatom 2-1. Široki je 7. momčad prvenstva, dok je Metalleghe 10. na ljestvici BH Premijer lige.

Andro Švrljuga strijelac u dramatičnom remiju na otvaranju prvenstva
Prvenstvene obveze započele su i Litvi, gdje se u listu strijelaca upisao 31-godišnji Andro Švrljuga. U uzbudljivom susretu između Suduve i Lietave Švrljuga je bio strijelac za 3-2 u 91., no pobjeda je njegovoj Suduvi izmakla zahvaljujuć pogotku Stonkusa u 93. minuti utakmice.

Brezovec pogotkom sudjelovao u golijadi Sheriffa
U formalno 22. kolu moldavske lige Sheriff je s visokih 4-0 bio bolji od sedmoplasiranog Petrocuba. U uvjerljivoj pobjedi domaćina svoj obol dao je i Josip Brezovec koji je postigao pogodak za 3-0 svoje momčadi u 35. minuti susreta.

Nakon nepotpuna 22 kola vodeća momčad Moldavije je Zaria s 48 bodova na kontu, dok Sheriff s bodom manje drži drugo mjesto.

Kramarić strijelac i asistent u 5-2 pobjedi Hoffenheima nad “davljenikom”
Hoffenheim
je pred 23 028 svojih gledatelj s visokih 5-2 bio bolji od predzadnje momčadi njemačke bundeslige Ingolstadta. Svoj prvi pogodak na utakmici, a sedmi u ovoj sezoni, hrvatski reprezentativac je postigao u 77. minuti susreta za 3-2 svoje momčadi. Dvije minute poslije Kramarić asistira Szalaiju za 4-2. Ovom pobjedom Hoffenheim je skupio 41 bod, zahvaljujuć kojem (s utakmicom više od pratnje) drži 4. mjesto njemačke Bundeslige.