Kovač u finalu Kupa; Balić i Jelavić strijelci, Mujan i Franjić asistenti (VIDEO)

Niko Kovač drugu je sezonu u nizu uveo Eintracht Frankfurt u finale njemačkog DFP Kupa. Od hrvatskih nogometaša pogotke su danas postigli Josip Balić, Perošević, Knežević i Mario Jelavić, dok su Mujan, Modrić i Franjić bili asistenti.

Pogodak Balića na asistenciju Mujana

Minimalnu pobjedu u slovenskom je prvenstvu ostvarilo Krško, oni su na svom terenu svladali Goricu rezultatom 1:0. Pogodak odluke pao je u 82. minuti, na asistenciju Tonćija Mujana, pogodak postiže hrvatski veznjak Josip Balić. Balić je odigrao cijeli susret, Mujan je igrao do 87., dok je Nikola Mandić zamijenjen u sudačkoj nadoknadi. Za Goricu je cijeli susret odigrao Marko Tešija. Krško na tablici ima 29 bodova i sedmo je uz utakmicu manje, dok je Gorica šesta s 31.

Prvijenac Jelavića

Jučer je igrana utakmica četvrtog kola playoffa za Europsku ligu između Mouscrona i Waasland-Beverena. Pobjednika nije bilo, završeno je rezultatom 1:1. Jedini pogodak za domaće je u 36. minuti postigao hrvatski napadač Mario Jelavić, koji je došao do svog prvijenca. Jelavić je na terenu bio do 89. minute, a njegova je momčad nakon četiri kola playoffa treća sa sedam bodova.

Pogoci Peroševića i Kneževića

Veliki korak ka plasmanu u finale mađarskog Kupa ostvarila je momčad Puškaš Akademije. Oni su na svom terenu svladali Debrecen u susretu prvog kola s visokih 4:0. Treći pogodak domaće momčadi u 43. je minuti postigao hrvatski napadač Antonio Perošević, da bi pobjedu u drugom dijelu pogotkom potvrdio i Josip Knežević. Perošević je igrao do  69. minute, a Knežević do 80. Stipe Bačelić-Grgić utakmicu je odgledao s klupe.

Asistencija Franjića

U 20. kolu slovenskog prvenstva Domžale je na svom terenu svladalo Celje minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak pao je u 76. minuti utakmice, na asistenciju hrvatskog nogometaša Petra Franjića, kojem je to druga asistencija ove sezone. Franjić je u igru ušao u 72. minuti, dok je Dario Melnjak u igri proveo svih 90 minuta. Za Celje je cijeli susret odigrao Lovro Cvek, dok je Dario Vizinger zamijenjen u 87. minuti. Domžale se na tablici nalazi na trećoj poziciji s 56 bodova, dok je Celje peto s 39.

Asistencija i Modrića

Real Madrid remizirao je na Santiago Bernabeu s Athletic Bilbaom 1:1 u utakmici 33. kola La Lige. Imali su gosti iz Bilbaa vodstvo sve do 87. minute, no madridski tim je na kraju ipak stigao do boda. U 87. minuti Luka Modrić je uputio udarac nakon odbijene lopte, a Ronaldo samo malo promijenio smjer, ali gol je ipak pripisan njemu, a Modriću asistencija.

Kovač opet u finalu

Drugu sezonu u nizu Niko Kovač je uveo Eintracht Frankfurt u finale njemačkog Kupa. Oni su danas na gostovanju svladali Schalke minimalnim rezultatom 0:1, a jedini pogodak postigao je srpski nogometaš Luka Jović u 75. minuti. Zadnjih desetak minuta, te sudačku nadoknadu koja je trajala šest minuta, Kovačeva je momčad igrala s igračem manje jer je Gelson Fernandes isključen nakon samo tri minute provedene u igri. Protivnik u finalu Kovaču će biti njegov budući klub, Bayern.

Dodajmo i to kako se Mislav Oršić s njegovim Ulsan Hyundaiem plasirao u osminu finala azijske Lige prvaka, nakon što je to jučer pošlo za rukom trenerima Ivankoviću i Mamiću. Njegov Ulsan je remizirao s Kawasakijem 2:2, te su zauzeli drugu poziciju u grupi F.