Kolumbija uvjerljivo svladala Poljsku u drugom kolu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva Poljska je još jednom razočarala. Visoko ih je pobijedila Kolumbija, te je za Poljake ovo prvenstvo gotovo. Kolumbija će plasman u osminu finala tražiti preko Senegala u posljednjem kolu.

Za Kolumbiju je ovo bila iznimno važna pobjeda nakon poraza u prvom kolu protiv Japana. Poveli su u 40. minuti, James je ubacio loptu s desne strane, a stoper Yerry Mina je najviši bio u skoku, te je pogodio za 0:1.

Prvu priliku u drugom dijelu opet je imala Kolumbija. Udarac Jamesa u 53. minuti u posljednji je tren blokirala poljska obrana. Poljska je do poravnanja mogla u 58. minuti, no veliku priliku Roberta Lewandowskog brani David Ospina.

Kolumbija je na 0:2 povisila u 70. minuti. Strijealc jedinog pogotka iz prve utakmice Kolumbije Quintero je uposlio Falcaa, a ovaj napadač sjajnom završnicom povisuje rezultat.

Nakon tog pogotka, Poljska se u potpunosti raspala. Samo pet minuta kasnije Juan Cuadrado je iskoristio kontra napad, prošetao se kroz polovicu Poljske, te pogodio za 0:3.

U 81. minuti Krychowiak je zaprijetio kolumbijskom golu, ali David Ospina obranio je taj udarac. Četiri minute kasnije Kolumbija je mogla do novog pogotka, Mateus Uribe je pucao petom ali je obrana Poljske to počistila prije nego je lopta ušla u gol. Novu obranu Ospina je upisao u 90. minuti. Opalio je Lewandowski s 20-ak metara, a vratar Arsenala sjajno je obranio i taj pokušaj.

Kolumbija se s ovom pobjedom približila Japanu i Senegalu koji imaju tri boda. Poljska je i nakon drugog kola bez bodova.