Knežević i Brtan opet strijelci; asistencije Kovačića i Gatarića; Leko siguran (VIDEO)

Četiri hrvatska nogometaša postigla su danas pogotke. Josip Knežević opet je pogodio za Puškaš Akademiju a Marko Brtan za estonski Kalju. Bušić je pogodio za albanski Flamurtari, a Sandi Križman za grčku Gianninu. Asistencije su upisali Nikola Gatarić i Mateo Kovačić.

Knežević za pobjedu Puškaš Akademije

U devetom kolu mađarskog prvenstva Puškaš Akademija je na svom terenu iznenadila Honved te slavila minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak u 16. minuti za domaću je momčad postigao hrvatski nogometaš Josip Knežević, kojem je to treći prvenstveni pogodak.

Knežević se na terenu zadržao do 77. minute dok je Benedik Mioč odigrao cijeli susret. Za goste je s klupe u 72. minuti ušao Tonći Kukoč.

Drugi pogodak Bušića

Tomislav Bušić postigao je drugi zgoditak u dresu albanskog Flamurtarija u šestom kolu prvenstva. Flamurtari je na svom terenu slavio s visokih 4:0 protiv Kastriotija, a Bušić je bio strijelac prvog pogotka u 24. minuti.

Flamurtari nakon šest kola ima deset bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Pogodak Brtana

Estonski prvoligaš Kalju uvjerljivo je slavio protiv Tulevika u susretu 30. kola estonske prve lige. Kalju je slavio rezultatom 4:0, a za domaće je cijeli susret igrao i hrvatski nogometaš Marko Brtan. Brtan je bio strijelac posljednjeg pogotka na utakmici u 81. minuti. Njemu je to bio sedmi prvenstveni pogodak.

Kalju je trenutno prvi na tablici sa 76 bodova nakon 30 kola, osam više od drugoplasirane Levadie.

Križman strijelac u porazu Giannine

Grčki prvoligaš Giannina poražena je danas na gostovanju protiv Panathinaikosa. Bilo je 2:1. Goste je u 23. minuti u vodstvo doveo hrvatski napadač Sandi Križman prvim prvenstvenim pogotkom u sezoni, ali su domaći u nastavku susreta ipak stigli do preokreta.

Giannina nakon pet kola ima šest bodova i nalazi se na osmoj poziciji na ljestvici.

Prva asistencija Kovačića

U utakmici sedmog kola engleskog prvenstva sastali su se Chelsea i Liverpool na Stamford Bridgeu. Svoju prvu asistenciju u Premierligi upisao je Mateo Kovačić koji je bio asistent za vodeći pogodak Chelsea koji je postigao Eden Hazard. Gosti su na samom kraju utakmice uspjeli izjednačiti preko Daniela Sturridgea te tako i nakon sedmog kola ostati neporaženi.

Kovačić je igrao do 81. minute dok za goste nije igrao Lovren. Chelsea je na tablici treći sa 17 bodova, dok Liverpool dijeli prvu poziciju s Manchester Cityem, oba kluba imaju po 19.

Gatarić asistent

Slovački prvoligaš Sered upisao je danas novu prvenstvenu pobjedu. Danas su na svom terenu u utakmici desetog kola Fortuna lige slavili su protiv Nitre rezultatom 2:1. Gosti su poveli u šestoj minuti , da bi domaći krajem prvog poluvremena stigli do poravnanja. Do potpunog preokreta Sered stiže u 88. minuti pogotkom Adekuoroyea, na asistenciju hrvatskog nogometaša Nikole Gatarića.

Gatarić na kontu ima šest pogodaka i jednu asistenciju u deset gola, a Sered je na tablici sedmi s 13 osvojenih bodova.

Pet pobjeda u nizu za Leku

Club Brugge našeg Ivana Leke upisao je petu prvenstvenu pobjedu u nizu. Njegov tim slavio je u derbiju protiv Cercle Bruggea s visokih 4:0, te je tako stigao do osme pobjede u devetom kolu. Cijeli susret za Lekinu je momčad odigrao naš mladi vratar Karlo Letica, dok je stoper Matej Mitrović utakmicu odgledao s klupe.

Club Brugge na tablici ima 25 bodova i prvi je, no Genk ih prati sa samo dva manje.

Prvi poraz Pamića

Igor Pamić upisao je prvi poraz sa svojim Titogradom u crnogorskom prvenstvu. Njegova momčad je u desetom kolu poražena kod Rudara rezultatom 3:1. Usprkos porazu Titograd je ostao prvi na tablici s 21 bodom, tri više od Budućnosti i Sutjeske.