Kiš dvostruki strijelac; pogoci Tešije i Ljubičića; visoka pobjeda Kovača (VIDEO)

skslovan.com

Čak 11 pogodaka danas su postigli hrvatski nogometaši, te su upisali četiri asistencije. Dvostruki strijelac drugo kolo zaredom je bio Tomislav Kiš, dok su Tešija i Ljubičić pogađali u susretu Senice i Slovan Bratislave.

Niko Kovač upisao je visoku pobjedu protiv Wolfsburga, a Ivan Rakitić asistirao je u dresu Barcelone.

Pogoci Tešije i Ljubičića

U 22. kolu slovačke Fortuna lige sastali su se Senica i vodeća Slovan Bratislava. Domaća momčad od prve minute s Markom Tešijom, a gosti od prve minute s Marinom Ljubičićem. Gosti iz Bratislave do vodstva stižu već u prvoj minuti preko Mohe, a u 16. minuti propuštaju iz kaznenog udarca povisiti vodstvo. U 40. minuti Senica poravnava na 1:1 Iz kaznenog udarca drugi prvenstveni pogodak postiže Marko Tešija.

Ipak, Slovan je stigao do tri boda zahvaljujući pogotku u 57. minuti, a strijelac istog bio je hrvatski veznjak Marin Ljubičić. Za njega je to četvrti pogodak u slovačkom prvenstvu ove sezone.

Slovan je na tablici prvi s 58 bodova, 14 više od Ziline i Dunajske Strede, dok je Senica pretposljednja s 15.

Kulenović strijelac za Legiu

Sandro Kulenović postigao je svoj četvrti pogodak u sezoni večeras. Njegova Legia slavila je na gostovanju kod Arke s 1:2, a hrvatski 19-godišnji napadač postigao je drugi pogodak svoje ekipe u 64. minuti utakmice.

Za Arku je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Luka Marić, kao i Kulenović kod gostiju. Domagoj Antolić nije ulazio u igru za Legiu. Legia je na tablici druga s 48 bodova, dok Arka zauzima 12. poziciju poljske Ekstraklase.

Kiš opet dvostruki strijelac

Baš kao i u prvom kolu, hrvatski napadač Tomislav Kiš postigao je dva pogotka. Danas je njegov Žalgiris slavio kod Panevezysa rezultatom 0:3 u susretu drugog kola litavske prve lige. Kiš je odigrao cijelu utakmicu, a bio je strijelac drugog i trećeg zgoditka u 53. i 90+2. minuti utakmice.

Žalgiris nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova uz gol razliku 8:1, a Kiš je zabio pola pogodaka svoje ekipe do sada.

Divković za tri boda Dunajske Strede

Dunajska Streda slavila je u 22. kolu slovačke lige na gostovanju kod Zlate Moravca. Domaći su poveli krajem prvog poluvremena i na odmor otišli s prednošću. Gosti ipak stižu do preokreta u drugom dijelu. Započeo ga je Davis pogotkom iz penala u 56. minuti, a dovršio 19-godišnji hrvatski napadač Marko Divković u 69. minuti.

Za mladog hrvatskog napadača to je treći prvenstveni pogodak ove sezone, a Dunajska Streda dijeli drugu poziciju sa Zilinom.

Banović strijelac i dvostruki asistent – asistencija Tomaševića

Lokomotiv Plovdiv kojeg vodi Bruno Akrapović danas je slavio u susretu 25. kola bugarske prve lige protiv Dunav Rosea. Bilo je uvjerljivih 4:1. Plovdiv je poveo u 24. minuti kada je na asistenciju hrvatskog nogometaša Igora Banovića pogodio Iliev. Deset minuta kasnije Plovdiv zabija svoj drugi gol danas, ovog puta strijelac je Bahtic, a novu asistenciju pišemo Banoviću. Nakon dvije asistencije, Banović se u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela upisuje i u strijelce, a tada mu asistira hrvatski nogometaš Josip Tomašević.

Banović i Tomašević odigrali su svih 90 minuta dok je Ante Aralica zamijenjen u 90. minuti, a zamijenio ga je hrvatski nogometaš Nikola Marić. Plovdiv je na tablici osmi s 32 boda nakon 25 kola.

Peti prvenstveni pogodak Tadića

Prvoligaš iz Hong Konga Kitchee uvjerljivo je slavio na gostovanju kod Dreamsa rezultatom 0:6. Od 77. minute za goste je igrao i hrvatski napadač Josip Tadić koji u 86. minuti zabija peti pogodak gostiju na današnjoj utakmici. Za njega, to je peti pogodak u prvenstvu ove sezone.

Kitchee je na tablici četvrti s 24 boda iz 13 kola.

Pogodak Gavrića

Islandski Thor slavio je danas rezultatom 2:1 u četvrtoj rundi islandskog liga kupa protiv Stjarnana. Za domaće je igrao hrvatski nogometaš Dino Gavrić koji je u četvrtoj minuti postigao prvi pogodak na današnjoj utakmici. Njegova ekipa ubrzo je zabila i drugi, te je ostvarila pobjedu.

Faletar strijelac

U utakmici 18. kola austrijske druge lige Neustadt je na svom terenu porazio Vorwarts Steyr rezultatom 2:1. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Filip Faletar koji je u 43. minuti iz kaznenog udarca postigao pogodak. Hrvatskom nogometašu ovo je treći pogodak u prvenstvu ove sezone.

Za goste je cijeli susret odigrao naš Josip Martinović. Neustadt je na tablici treći s 32 boda iz 18 kola, dok je Steyr 15. sa 16.

Rakitić asistent

Rutinsku pobjedu ostvarila je Barcelona u susretu 27. kola La Lige. Barça je na Camp Nou rezultatom 3:1 svladala Rayo pred uzvratnu utakmicu Lige prvaka protiv Lyona. Za domaću je momčad Ivan Rakitić utakmicu počeo s klupe, a u igru je ušao u 80. minuti. Hrvatski veznjak samo dvije minute kasnije upisuje asistenciju, nakon lijepo odigrane akcije Barcelone.

Hrvatskom veznjaku to je treća asistencija u sezoni u La Ligi, a Barcelona je prva na tablici sa 63 boda.

Prvijenac Ivčića

Njemački četvrtoligaš BSV Rehden uvjerljivo je slavio na domaćem terenu protiv Jeddeloha u susretu 25. kola 4:0. Prvi pogodak za domaće je na današnjoj utakmici postigao 31-godišnji hrvatski napadač Tomislav Ivčić, kojem je to prvi pogodak u prvenstvu ove sezone.

Rehden je na tablici 11. s 31 bodom iz 25 kola.

Kovačev Bayern se zagrijao pred Liverpool

Bayern kojeg vodi naš Niko Kovač danas je uvjerljivo slavio protiv Wolfsburga u susretu 25. kola Bundeslige. Kovačeva momčad slavila je s visokih 6:0 te je tako na pravi način najavila ovotjedni uzvrat osmine finala Lige prvaka protiv Liverpoola koji se igra na Allianz Areni.

Pogotke za Bayern postigli su Gnabry, James, Muller, Kimmich i dva puta Lewandowski. Bayern dijeli prvu poziciju s 57 bodova s Borussijom Dortmund koja je danas pobijedila Stuttgart (3:1).

Poraz Neretljaka

GOŠK Gabela nastavila je s lošim rezultatima u BHT Premijer Ligi. Nastavak prvenstva nije donio ništa novo za momčad Mate Neretljaka. Tim iz Gabele poražen je danas u Zenici kod Čelika rezultatom 3:1. GOŠK je na tablici pretposljednji s 19 bodova i nalazi se na poziciji koja vodi u drugu ligu. Za izlazak iz opasne zone nedostaju im četiri boda.

Remi Kopića

Ciparski Paphos kojeg vodi Željko Kopić remizirao je u susretu 24. kola prve lige. Paphos je odigrao 0:0 protiv Doxe. Cijeli susret za Kopićevu momčad odigrao je hrvatski nogometaš Diego Živulić.

Paphos je drugi među ekipama koje se bore za ostanak, ima 22 boda.

Slavlje Krstičevića

Iranski drugoligaš Mes Rafsanjan kojeg vodi naš Mišo Krstičević slavio je danas na svom terenu protiv Fajr Sepasija rezultatom 4:3. Sedma je to pobjeda za Krstičevićevu momčad ove sezone, a na tablici se nalazi na 11. mjestu s 28 bodova.