Kara za slavlje Rapida u Zagrebu, Lokomotiva europski put nastavlja u Europskoj ligi (VIDEO)

Bečki Rapid je u utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka rezultatom 0-1 (0-1) svladao Lokomotivu u Zagrebu i tako osigurao nastup u sljedećoj kvalifikacijskoj fazi. Lokomotiva će svoj europski put nastaviti u Europskoj ligi.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ercan Kara u 32. minuti.

Tijekom prvih desetak minuta susreta Rapid je u potpunosti dominirao posjedom i bio momčad koja napada, dok se Lokomotiva posvetila obramenim zadaćama i čekanju kontri, te igrala bez ikakve želje da posjedom pokuša kreirati opasnost po protivnička vrata.

S odmakom vremena Lokomotiva je malo povećala posjed lopte (na tridesetak posto) no i dalje smo gledali prilikama u potpunosti siromašan nogomet s obje strane.

U 29. minuti Ćuže je odlično pobjegao protivničkim braničima i izašao u jedan na jedan s Strebingerom koji odnosi i loptu i Lokomotivinog napadača, no španjolski sudac Juan Munuera odlučuje da nema elemenata za najstrožu kaznu. Podsjetimo, do posljednjeg kvalifikacijskog kola Lige prvaka VAR se neće koristiti, da je danas u Zagrebu korišten, ovo bi možda bio i kazneni udarac za ‘Lokose’.

Rapid do rezultatske prednosti dolazi u 32. minuti. Hendija je prvo obranio udarac Fountasa u bliži kut, a u nastavku i pokušaj Arasea, ali treći odbijanac dolazi do nečuvanog Kare te 24-godišnji napadač mirno s četiri metra trese mrežu za 0-1 svoje momčadi.

Gosti su dobru situaciju imali u 39. minuti kada je nakon nezgodnog ubačaja iz prekida s lijeve strane napada Hendija kratko odbio loptu, a u nastavku s pet metara Fountas ne uspijeva loptu, koja mu je pala iza leđa, kvalitetnije proslijediti prema okviru vrata.

Prvi nešto ozbiljniji pokušaj Lokomotiva je imala u 43. minuti kada je Karačić oduzeo protivniku loptu i potegao s nekih osamnaest metara, snažno, ali i malo iznad okvira Strebingerovih vrata.

Do kraja pluvremena, dvije minute sudačke nadoknade, nismo vidjeli konkretnijih situacija u posljednjim trećinama te se na odmor otišlo s prednošću bečkog Rapida.

Goran Tomić na poluvremenu je u svlačionici ostavio Indrita Tucija, dok je cijelo drugo poluvrijeme dobio Sammir.

Bolje je Lokomotiva izgledala u nastavku susreta. U 53. na ubačaj Sammira Karačić je najviši u skoku, ali je njegov udarac slab i neprecizan. Četiri minute poslije na drugoj strani Murg prijeti s ruba šesnaesterca, Hendija je bio na visini zadatka.

Lokomotiva je prvi udarac u okvir uputila u 59. minuti kada je Đira ‘zagrijao’ Strebingera.

U 63. minuti gosti su imali veliku priliku. Nakon ubačaja iz kuta Ullmann je uputio nezgodan udarac koji je prošao pored svih igrača, Hendija na crti kratko odbija, te je i u nastavku prvi na lopti koju rukom gura u stranu gdje Fountas šalje loptu u okvir, no s crte odbija Kolinger te se Lokomotiva u konačnici uspješno brani.

Karačić je u 77. ponovno dobro ubacio u sredinu peterca, gosti kratko odbijaju, a Đira udarcem s ruba šesnaesterca šalje loptu pristojno iznad okvira vrata.

Vrlo blizu pogotku Rapid je bio u 82. minuti. Ullmann je probio desnu stranu domaće obrane i poslao savršenu prizemnu loptu za Karu, čiji snažan udarac s ruba šesnaesterca odlazi malo, malo pored lijeve vratnice.

Do kraja susreta Lokomotiva se, kao i tijekom čitave utakmice, nije uspjela nametnuti protivniku ni izvršiti kvalitetniji pritisak te je Rapid mirno odradio ostatak i osigurao prolazak dalje.

Lokomotiva svoj europski put nastavlja u 3. kolu kvalifikacija za Europsku ligu, a ždrijeb je 1. rujna u Nyonu.