Jurčić s Baniyasom izbacio Mamićev Al Ain u četvrtfinalu emiratskog Liga kupa (VIDEO)

Screenshot قناة دبي الرياضية

U trećoj utakmici četvrtfinala emiratskog Liga kupa, natjecanja koje se održava od sezone 2008/2009, Baniyas je rezultatom 0-1 (0-0) svladao Al Ain i tako se plasirao u polufinale 11. izdanja natjecanja.

U sadržajno siromašnoj utakmici prvu pravu priliku vidjeli smo u 40. minuti kada je Leroy George odlično ubacio s lijeve strane gostujućeg napada, a Pedro Conde s nekih pet metara loptu poslao malo pored vratnice.

Mamićeva je momčad prvi put ozbiljnije zaprijetila u 43. minuti kada je El Shahat, poslije dodavanja Caioa, s nekih 15 metara pucao malo pored vratnice.

U 53. je minuti Baniyasov vratar Alhammadi uspio u korner odbiti loptu koju je u okvir vlastith vrata u pokušaju uklanjanja opasnosti poslao Almuharrami.

Pogodak odluke postigao je Ahmed Haboush u 68. minuti utakmice.

Mamićeva momčad do kraja susreta nije uspjela kreirati pravu opasnost po vrata Jurčićeve momčadi, te je tako Baniyas osigurao prvi nastup u polufinalu Liga kupa nakon sezone 2014/2015, kada su rezultatom 2-0 poraženi od kasnijeg osvajača natjecanja Al Nasra.

Osim Jurčićevog Baniyasa polufinale Liga kupa osigurali su branitelj naslova Al Wahda, bivši klub Ante Ercega Shabab Al-Ahli i Al Nasr, koji će biti protivnik Baniyasu u polufinalu. Drugi polufinalni par su Al Wahda i Shabab Al Ahli.

Podsjetimo, Mamićev Al Ain i Jurčićev Baniyas u Presidents Cup-u su se oprostili od natjecanja u osmini finala, tako da Mamićevoj momčadi sada ostaje samo ligaško natjecanje u kojem je branitelj naslova Al Ain (s utakmicom manje) trećeplasirani klub s tri boda zaostatka za vodećim Al Sharjahom. Jurčićev Baniyas, koji se ove sezone vratio u prvoligaško društvo, trenutno je sedmi na ljestvici s 18 bodova na kontu koliko ima i petoplasirana Al Wahda.