Juniori Dinama u četvrtfinalu Lige prvaka mladih (VIDEO)

Mlada momčad Dinama izborila je plasman među osam najboljih europskih ekipa. U osmini finala Lige prvaka mladih izabranici Igora Jovičevića su u Munchenu bili bolji od Bayerna nakon izvođenja jedanaesterca rezultatom 7:8 (2:2 ; 1:2). Zanimljivo da su Plavi i u prethodnoj rundi slavili nakon udaraca s 11 metara, a tad su bili bolji od Dinama iz Kijeva.

Za plasman na final four koji se travnju igra u Nyonu protivnik će im biti Benfica, a utakmica se igra 17. ili 18. ožujka u Zagrebu.

Strijelci za Plave u današnjem srazu su bili Tomislav Krizmanić i Bernard Karrica dok je za domaćine pogodio Leon Dajaku, a Joško Gvardiol je upisao autogol.

Kako nije bilo pobjednika nakon 90 minuta igre pristupilo se udarcima s jedanaest metara gdje je presudila osma serija u kojoj je Josipović obranio udarac Rheina, a potom je za prolazak Dinama pogodio Tin Hrvoj.

Dinamo je odlično ušao u susret te je do vodstvo došao već u 2. minuti kada je na asistenciju Karrice iz šesnaesterca precizno pogodio Krizmanić.

U jeku napada domaćih Dinamo je povećao vodstvo. Kontru je po lijevoj strani povukao Jurišić čiji je centaršut iskoristio Šipoš koji je idealno poslužio Karricu kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Bayern je uzvratio u 36. minuti kada je nakon dodavanja iz kornera snažnim udarcem Josipovića svladao Dajaku.

Bayern u 88. minuti dolazi do izjednačenja. Prvo je Josipović odlično obranio udarac Tillmana, ali odbijenu loptu je u peterac ubacio Kehl nakon čega autogol nespretno postiže Gvardiol.

Kako nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika pucalo se s 11 metara. S bijele točke za Plave nisu bili precizni Šutalo i Franjić dok je Josipović obranio udarac Daniliuca, a u petoj seriji Dajaku je promašio gol. Potom je presudila osma serija u kojoj Josipović brani pokušaj Rheina, a Hrvoj pogađa za veliko slavlje plavih nada.