Juniori Dinama preko jedanaesteraca protiv Lokomotiva izborili osminu finala Lige prvaka

Grafika: uefa.com

Juniori Dinama slavili su u šesnaestini finala UEFA Youth League protiv Lokomotiva iz Moskve nakon boljih izvođenja jedanaesteraca (1-1 tijekom 90+ minuta), te se tako plasirali u osminu finala Lige prvaka mladih.

Ova faza natjecanja igra se na jednu utakmicu, a Dinamo je gostima iz Rusije bio domaćin na Hitrec Kacianu.

Igrači trenera Igora Jovičevića u vodstvo su stigli preko Leona Šipoša pogotkom u 13. minuti utakmice, a s minimalnom rezultatskom prednošću Plavih se otišlo i na odmor.

U nastavku su gosti igrali ravnopravniju utakmicu, a do izjednačenja stižu pogotkom Denisa Faizulina u trećoj (posljednjoj) minuti sudačke nadoknade. Ispucavanje gostiju i tri na tri situacija na Dinamovoj polovici bili su (kratkoročno) kobni za domaćina.

Izvođenju jedanaesteraca prvi su pristupili gosti, a jedini je neprecizan s bijele točke bio German Osnov čiji je udarac po sredini vrata u četvrtoj seriji obranio kapetan Plavih Dino Horkaš, te su Dinamovi juniori u konačnici rezultatom 5-4 osigurali nastup u osmini finala Lige prvaka mladih.

Screenshot rezultati.com

Jovičevićevu momčad u osmini finala čekaju pobjednici grupne faze ‘UEFA Champions League path’-a: Ajax, Atlético Madrid, Barcelona, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United, Porto i Real Madrid.

Ždrijeb osmine finala je u petak 22. veljače s početkom u 14 sati u Nyonu, a susreti su na rasporedu 12. i 13. ožujka.