Jugović strijelac, Jelavić se izjednačio s Hulkom; Jonjić s Osakom na vrhu japanske lige (VIDEO)

Vedran Jugović, dok je u Kini novim pogotkom dobru formu potvrdio Nikica Jelavić.

Jugovićev drugi pogodak ove sezone, Oršiću 90 minuta u teškom ‘derbi’ porazu
Bivši igrač Osijeka i Rijeke, 27-godišnji Vedran Jugović, postigao je danas svoj drugi prvenstveni pogodak za Jeonnam u 1-1 remiju na gostovanju kod Pohanga. U susretu 19. kola južnokorejske K-League Classic Hrvat je bio strijelac u 30. minuti utakmice.
Na žalost po njegovu momčad, vrijedna tri boda (kojim bi se približili izlasku iz ‘Lige za ostanak’) uskratio im je pogotkom u 94. minuti utakmice Yang Dong-Hyun. U derbiju 19. kola K-League Classic lider Jeonbuk s visokih je 4-0 razbio prvog pratitelja Ulsan. U redovima poraženih svih je 90 minuta odradio 24-godišnji hrvatski veznjak Mislav Oršić. Nakon 19 odigranih kola Oršićev Ulsan drugoplasirana je momčad prvenstva sa 6 bodova zaostatka za vodećim Jeonbukom, dok je Jugovićev Jeonnam 8. na ljestvici s 22 osvojena boda.
Jelavićev deveti pogodak u kineskoj Super League
U 16. kolu kineske Super League bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić bio je strijelac u minimalnoj 0-1 pobjedi njegovog Zhichenga na gostovanju kod Liaoninga. Pogodak odluke hrvatski je napadač postigao iz kaznenog udarca u 18. minuti utakmice. https://www.youtube.com/watch?v=jA_1_bekvFg Deveti je ovo prvenstveni pogodak (u 13 nastupa)za 31-godišnjeg Jelavića, koji se tim učinkom na ljestvici strijelaca izjednačio s Hulkom, Morenom, Tardellijem i Wu Leijem, dok su iza njega nogometna imena poput Pata, Yilmaza, Lavezzija… Nakon nepotpunog 16. kola njegov Zhicheng nalazi se na 10. mjestu prvenstvene ljestvice s 18 osvojenih bodova.
Jonjić sa svojom Cerezo Osakom preuzeo vrh ljestvice u japanskoj J-League
U derbiju 18. kola japanske J-League Cerezo Osaka je s 2-1 slavila protiv (prije završetka ovog kola trećeplasirane) Kashiwe. Poveli su gosti pogotkom Taketomija u 41. minuti nakon loše reakcije centralnih braniča Osake (uključujući i našeg Jonjića). https://www.youtube.com/watch?v=SFIcr6C-zY8 Iako je Kashiwa realno imala terensku incijativu, te bila bolja momčad, do Osaka ipak stiže do preokreta. U 61. minuti Sugimoto postiže pogodak za izjednačenje, a pobjedu pogotkom u 70. minuti donosi Souza. https://www.youtube.com/watch?v=0j_IjfxRr54 Zahvaljujući remiju lidera prvenstva Kashime s Tokyjom (2-2) prošlosezonski drugoligaš Osaka preuzeo je tako vodeću poziciju 1. japanske lige. U idućem kolu na svom Kincho stadionu dočekuju osmoplasiranu Urawu.