Jonjić dva, Mikić jedan pogodak u golijadi Osake i Hiroshime (VIDEO)

Twitter/ セレッソ大阪オフィシャル‏

S početkom u 8 sati ujutro po našem vremenu odigran je susret 11. kola japanske J-League u kojem je Cerezo Osaka na svom stadionu s visokih 5-2 porazila Hiroshimu.

Hrvati su ovaj susret uvelike obilježili postigavši čak tri od sedam pogodaka. Poveli su gosti u 13. minuti utakmice preko Andersona Lopesa, no domaćini već u prvom poluvremenu preokreću rezultat i prelaze u ugodno vodstvo.

Prvo je u 29. za 1-1 pogodak postigao Sugimoto, da bi četiri minute poslije vodstvo Osaki donio Kiyotake. Fantastičan preokreto Osake potvrđuje Matej Jonjić pogotkom u 43. minuti susreta za 3-1 svoje momčadi.

U nastavku susreta Hiroshima se vraća pogotkom 37-godišnjeg Mihaela Mikića u 56. minuti kada je bivši igrač Dinama i Rijeke iz voleja pogodio za svoj prvi ovosezonski pogodak i 3-2 svoje momčadi.

Nada gostiju u potpuni rezultatski povratak u utakmicu nije dugo trajala jer je već dvije minute poslije Sugimoto svojim drugim pogotkom na utakmicu vratio dva pogotka prednosti Osaki. U 76. minuti još jedan pogodak 26-godišnjeg Jonjića. Ispratio je bivši igrač Hajduka do kraja situaciju nakon kornera svoje momčadi te mirno s dva metra pospremio loptu u mrežu za konačnih 5-2.

Bio je to četvrti ovosezonski pogodak za Jonjića, koji se u Japanu izgleda fantastično snašao. Podsjetimo, u Osaku je stigao u siječnju ove godine iz južnokorejskog prvogliaša Incheona, u kojem je igrao od 2015. kada je napustio Hajduk.