Jelavić i Eduardo dvostruki strijelci, Čulina teško ozlijeđen…

Donosimo vam pregled nastupa hrvatskih igrača i trenera koji svoj kruh zarađuju van granica Lijepe naše.

Ivan Rakitić jedan od junaka Barcine pobjede za povratak na vrh Primere

Barcelona je slavila protiv Real Betisa sa 0-2 i tako se vratila na vrh Primere u kojoj se vodi velika borba za prvo mjesto dva kola prije kraja. ‘Raketa’ je zaslužan za crveni karton koji je dobio Betis. U 35. minuti njegov bivši suigrač iz Schalkea Heiko Westermann zakasnio je sa startom pa je umjesto lopte pokosio našeg Rakitića, a sudac mu je pokazao drugi žuti karton. Osim toga, Rakitić je i zabio, u 50. minuti i tako doveo Barcu u vodstvo od 0-1, utakmica je završila rezultatom 0-2. To je Rakitiću sedmi gol ove sezone, što ga čini najboljim strijelcem Barcelone nakon trojca MSN.

Slaven Bilić upisao novu pobjedu sa svojim West Hamom
Slaven Bilić nastavio je nizati odlične rezultate kao trener West Hama. Ovog vikenda ‘čekičari’ su u gostima sa 0-3 slavili protiv WBA-a i tako ostali u borbi za plasman u Ligu prvaka. West Ham se nalazi na 6. mjestu sa 59. bodova, ima bod manje od Manchester Uniteda te 5 bodova manje uz utakmicu manje od Manchester Citya koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Bilićeva momčad već 10 utakmica ne zna za poraz, zadnji je doživjela još u veljači.

Niko Kovač novom pobjedom čupa Frankfurt iz opasne zone
Niko Kovač nastavio je svoju misiju u Frankfurtu, a to je spašavanje kluba od ispadanja u drugu ligu. U subotu je njegov Frankfurt preokretom stigao do teške gostujuće pobjede od 1-2 i tako stigao do 16. mjesta koje vodi u doigravanje za drugu ligu. Stuttgart koji je 15. i nalazi se na poziciji koja ostavlja u Bundesligi ima isti broj bodova kao i Frankfurt, ali uz odigranu utakmicu manje te zbog boljeg međusobnog omjera nalazi se ispred njih.

Ricardo Bagadur strijelac u remiju Salernitane
Mladi hrvatski branič, koji je igrač Fiorentine na posudbi u talijanskom drugoligašu Salernitani ovog vikenda se upisao u strijelce. On je bio strijelac u drugoj minuti sudačke nadoknde, a tim golom je svojoj ekipi donio vrlo važan bod u borbi za opstanak. Ovo mu je drugi gol ove sezone a oba je zabio u sudačkoj nadoknadi.

Eduardo sa dva gola poveo Šahtar ka pobjedi u ukrajinskom derbiju
Ukrajinski derbi svakako je obilježio bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva. Momčad Šahtara je slavila sa 3-0 a Eduardo je zabio za 1-0 u 33. minuti te za 3-0 u 78. minuti. Darijo Srna nije nastupao zbog kartona, dok je Domagoj Vida za Dinamo Kijev odigrao cijelu utakmicu.

Andrej Kramarić asistirao i promašio penal u pobjedi Hoffenheima
Andrej Kramarić nastavio je s dobrim igrama u Hoffenheimu. Hoffenheim je ovog vikenda slavio sa 2-1 protiv Ingolstadta, a Andrej Kramarić je bio asistent za prvi gol svoje ekipe u 37. minuti. Kramarić je mogao ispasti i tragičar, jer je u 53. minuti promašio kazneni udarac, no na njegovu sreću, Hoffenheim je uspio zabiti gol i upisati novu pobjedu.

Nikica Jelavić dvostruki strijelac
Nikica Jelavić postigao je dva gola u pobjedi svog Beijing Renhea od 3-1. Jelavić je bio strijelac prvog i trećeg gola, zabijao je u 45+3. minuti te u 90.. Ovo mu je tek prvi nastup za kineskog drugoligaša, i odmah je odradio vrhunski posao.

Ivan Jurić i njegov Crotone remizirali protiv Modene
Ivan Jurić napravio je pravo malo čudo kada je Crotone, klub za talijanske prilike skromnim budžeta uveo po prvi puta u Seriu A. Ovog vikenda njegova ekipa gostovala je kod Modene i odigrala 1-1. Hrvatski napadač koji igra u ovoj ekipi, Ante Budimir, odigrao je svih 90 minuta.

Mario Tičinović asistent u remiju Lokerena
U doigravanju za Europsku ligu u belgijskom prvenstvu sastali su se Charleroi i Lokeren, a utakmica je završena rezultatom 2-2. U 8. minuti asistenciju je upisao bivši igrač Hajduka Mario Tičinović, on je asistirao za 0-2, ali njegova ekipa nije uspjela zadržati vodstvo do kraja.

Asistenciju možete pogledati na 1:13

Antonini Čulina upisao asistenciju
U Švicarskoj igra dosta hrvatskih nogometaša, a jedan od njih je napadač Antonini Čulina koji igra dosta dobro za Lugano u kojem igra i Goran Jozinović. Čulina je jučer asistirao za jedini gol svoje ekipe na utakmici koja je završila rezultatom 1-1. Nažalost zbog ozljede je morao napustiti teren, a prema prvim informacijama ona je teže prirode te mladog ofenzivca čeka duže izbivanje s nogometnih terena.

Vedran Jugović strijelac u porazu svog Jeonnama
Bivši veznjak Rijeke i Osijeka Vedran Jugović zabio je drugi gol od kako je ove zime stigao u korejski Jeonnam. Njegova ekipa poražena je 3-4 od Sangju Sanguma, a on je zabio u 58. minuti.

Stipe Bačelić-Grgić strijelac u pobjedi Puskas Akademije
Momčad Puskas Akademije je ostvarila pobjedu od 2-1 u posljednjem kolu mađarskog prvenstva, a jedan gol je ugradio i naš veznjak Bačelić-Grgić. On je zabio gol za 1-0 u 20. minuti, to mu je drugi gol u sezoni. Osim njega, u ovoj ekipi igra i nekadašnji veznjak Osijeka Marko Dinjar, on je ovu utakmicu odgledao sa klupe. Nažalost po njim usprkos pobjedi klub nije uspio osigurati ostanak u najvišem rangu mađarskog nogometa.

Antonio Jakoliš dvostruki asistent u visokoj pobjedi Cluja
Nekadašnji krilni napadač Šibenika Antonio Jakoliš upisao je dvije asistencije u pobjedi svog Cluja od 5-1 nad ekipom Poli Timiosare. Jakoliš je bio asistent za treći i četvrti gol u 66. i 74. minuti.

Antonio Mance strijelac u remiju Domžalea

Hrvatski napadač Antonio Mance nastavlja dobro igrati u slovenskoj ligi. Ove subote odigrao je 27. utakmicu ove sezone i stigao do 10. pogotka. Domžale je odigrao 1-1 protiv Krke, a Mance je zabio u 77. minuti. Osim njega, za Domžale je igrao još jedan Hrvat, Marko Alvir, dok je u protivničkoj ekipi igralo čak pet Hrvata: Bogdan, Marotti, Perić, Fuček i Mario Brkljača.

Gol možete pogledati na 1:42

Stipe Plazibat strijelac u porazu Houganga

26-godšnji hrvatski napadač, nekadašnji napadač Šibenika bio je strijelac u porazu (3-2) svog Houganga od Home Uniteda. Plazibat je bio strijelac u 42. minuti, a zabio je sa bijele točke, njegovim golom Hougang je rezultat smanjio na 2-1. Ovo mu je sedmi gol ove sezone.

Gol možete pogledati na 1:41

Antonio-Mirko Čolak ušao s klupe i svoju ekipu poveo ka preokretu
Antonio Mirko Čolak je u petak u pobjedi svog Kaiserslautrena odigrao jako bitnu ulogu. Čolak je u igru ušao u 70. minuti pri rezultatu 1-1, a u strijelce se upisao u dva navrata, najprije u 79. a onda i u 87. Utakmica je na kraju završila 1-4.

Josip Golubar strijelac u remiju Zavrča
Nekadašnji napadač Varaždina i Splita Josip Golubar se u petak po treći put ove sezone upisao u strijelce. Njegov Zavrč igrao je domaću utakmicu protiv Gorice, a Golubar je zabio gol u 31. minuti i tako doveo svoju ekipu u prednost. Utakmica je na kraju završena remijem 1-1.

Gol možete pogledati na 00:33

Matija Dvorneković pogodio za pobjedu Kukesija
26-godišnji napadač koji nastupa za albanski klub Kukesi, u petak se treći put u trećem nastupu upisao u strijelce ove sezone. Dvorneković je zabio gol u 52. minuti što je bilo dovoljno za pobjedu i povratak na 3. mjesto na ljestvici.

Gol možete pogledati na 1:53

Tomi Petrović asistent u pobjedi Kapfenberga
Mladi 17-godišnji napadač koji nastupa za austirjskog drugoligaša Kapfenberga ovog se vikenda okitio asistencijom. Njegova momčad slavila je rezultatom 4-2, a on je bio asistent za četvrti gol njegove ekipe, u drugoj minuti sudačke nadoknade.