Japan slavio protiv Kolumbije u prvom kolu grupe H (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

U utakmici prvog kola grupe H reprezentacija Japana svladala je Kolumbiju rezultatom 1:2. Strijelci su bili Kagawa iz kaznenog udarca i Osako, dok je za Kolumbiju pogodio Quintero iz slobodnog udarca.

Japan je poveo na samom početku utakmice. Najprije prvi udarac Japanaca brani Ospina, da bi nakon toga momčad Japana uputila još jedan udarac, a Carlos Sanchez udarac je obranio rukom te je zaradio direktan crveni karton. Japan je još dobio kazneni udarac, a precizan izvođač bio je Shinji Kagawa. Ovo je bio drugi najbrži crveni karton na Svjetskim prvenstvima (3:14), najbrži je napravio Jose Batista iz Urugvaja, za 55 sekundi, 1986. godine.

Nakon pogotka, Japanci su se malo povukli usprkos igraču više, dok je Kolumbija nekoliko puta ozbiljnije zaprijetila. Falcao je imao najbolje prilike u 13. i 34. minuti no oba puta udarce mu je obranio vratar Kawashima. Kolumbija je uspjela izjednačiti u 39. minuti. Pogodio je Juan Quintero, koji je sjajno ispod živog zida vrata Japana.

Japan je u drugom poluvremenu opet krenuo po tri boda, a olakšavajuća okolnost bila im je svakako i igrač više na terenu. Imali su prilike u 54. i 57. minuti preko Osaka i Inuia, ali je Ospina dva puta dobro reagirao. U 73. minuti Japan je uspio opet doći do vodstva. Honda je ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio je Yuya Osako.

Nakon novog vodstva Japana, Kolumbija je opet pokušavala izjednačiti, no ovog puta nisu uspjeli. Najbolju priliku imali su u 78. minuti preko Jamesa koji je u igru ušao u 59. minuti, no njegov je udarac izblokirao jedan od braniča Japana. Kolumbija si je tako zakomplicirala situaciju nakon prvog kola, a drugu utakmicu u ovoj grupi od 17 sati igraju Poljska i Senegal.