Istra slavljem nad Rudešom najavila okršaje protiv Šibenika (VIDEO)

U prvoj utakmici posljednjeg kola ovosezonskog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je, pred 392 gledatelja u Puli, rezultatom 2-0 (0-0) svladala Rudeš i tako pobjedom najavila obračun sa Šibenikom za ostanak u prvoligaškom društvu.

Pobjedu Cvitanovićevoj momčadi HNL prvijencima su donijeli Daniel Iglesias i Markus Pavić.

U prilično izjednačenoj utakmici dojam je da su tijekom prvih 45 minuta više ipak pokazali gosti, koji su bili konkretniji u kretnjama i s loptom u posljednjoj trećini.

Imala je momčad Tomislava Ivkovića i više udarac prema protivničkim vratima, no najbliže pogotku bili su u 33. minuti kada je Franko Kovačević nakon vrlo dobrog prolaska pored dva igrača Istre uputio udarac s nekih 10 metara, no lopta je otišla malo pored suprotne vratnice.

Cvitanovićeva momčad najkonkretnije je prijetila preko Stefana Lončara, no jednom je dobro reagirao Picak, a u drugoj situaciji nije bilo potrebe za njegovom reakcijom.

Na poluvremenu je Ivković na klupi odlučio ostaviti Ivana Božića umjesto kojeg je ušao Antonio Boršić.

U 58. minuti Toni Burić je srušio Franka Kovačevića na rubu šesnaesterca, a iz slobodno udarca Joao Erik je uputio vrlo dobar udarac koji je jednako kvalitetnom reakcijom u korner morao odbiti Čondrić.

U 62. Cvitanović iz igre povlači Lončara, a na travnjak šalje Markusa Pavića.

Dvije minute poslije Istra stiže do rezultatske prednosti. Loptu kratko nakon dalekometnog udarca Rodrigueza odbija Picak, a prvi je na njoj Daniel Iglesias koji preciznim udarcem trese mrežu za 1-0 domaćina. 23-godišnjem Španjolcu to je bio prvijenac u 20. HNL nastupu.

U 69. je igru napustio Kovačević umjesto kojeg je ušao Krajinović, a kod gostiju umjesto Laukžemisa ulazi Mierez.

U 74. minuti je Istra odigrala vrlo dobru kontru nakon koje je pred Picka izašao Mierez, no njegov udarac s nekih sedam metara u posljednji trenutak blokira Pantalon.

U 79. Cvitanović radi posljednju izmjenu, Hisa Ramadani je ušao umjesto Tonija Burića. 20-godišnjem Ramadaniju, donedavnom kapetanu juniora Istre, to je bio drugi nastup u Prvoj HNL. Debi je imao u prošlom kolu protiv Hajduka na Poljudu.

U 85. je umjesto Obanora je ušao Filip Soldo, što je bila posljednja izmjena u redovima Rudeša.

Konačnih 2-0 postavio je bivši igrač Rudeša Markus Pavić u drugoj minuti sudačke nadoknade. 24-godišnjaku je to bio prvijenac u 43. prvoligaškom nastupu.

Rudeš je tako, barem za jednu sezonu, zaključio prvoligaško nadmetanje te će se od sljedeće boriti u drugoligaškom društvu. Istru, s druge strane, čekaju okršaji protiv Šibenika za nastup u 29. izdanju Prve HNL.

Prvi susret na rasporedu je u petak 31. ovog mjeseca u Šibeniku, a uzvrat se igra 3. lipnja (ponedjeljak) u Puli.

Od 18 sati na Aldo Drosini u Puli počinje prvi susret posljednjeg kola Hrvatski Telekom Prve lige za sezonu 2018/19 u kojem se u derbiju začelja sastaju Istra 1961 i Rudeš.

Domaćini će u doigravanju za popunu Prve HNL odmjeriti snage sa Šibenikom dok Rudeš nakon dvije sezone napušta najviši rang natjecanja.

U tri ovosezonska međusobna susreta ove dvije momčadi uspješniji su Zeleno-žuti koji su upisali dvije pobjede (0:3; 1:0) dok je zagrebačka momčad slavila u posljednjem dvoboju (1:0).

Domaćini danas zbog kartona ne mogu računati na Fuentesa i Galilleu dok su ozlijeđeni Čuljak, Rimane, Savio, Ivančić, Maicon i Sane, a na sastav će utjecati i čuvanje igrača za susrete sa Šibenikom. Gosti u Pulu pak dolaze bez Banića, Mrkonjića, Oluića, Šute, Smolje, Halilovića, Rožmana i Lisakoviča.