Istra prvim ovosezonskim pogotkom Puclina svladala Rijeku (VIDEO)

Istra 1961 je na Aldo Drosini u prvom susretu današnjeg programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 1-0 porazila aktualnog prvaka Rijeku.

Gledali smo veoma uzbudljiv susret u Puli, u kojem je domaća momčad nakon ‘preživljavanja’ prvog poluvremena s vodstvom, odlučila apsolutno sve snage podrediti obrani. Zahvaljujući vrlo koncentriranoj igri u posljednjoj liniji, te fantastičnom Ivušiću, u tome su i uspjeli.

Susret je, što se prilika tiče, otvoren poništenim pogotkom Rijeke u 5. minuti utakmice. Prvi pomoćnik Dalibor Conjar (dojam je) neopravdano poništio pogodak Pavičića.

U 16. minuti utakmice, danas odlični, vratar domaćih Ivušić, fantastično brani udarac Župarića glavom. U izlasku iz te situacije Istra stiže do pogotka. Ofosu je namučio Vešovića na desnoj strani riječke obrane, te ga u konačnici arhivirao i odigrao odličnu loptu za Davida Puclina, koji lijepo pogađa za 1-0 domaćih.

Do kraja poluvremena momčad Matjaža Keka je do izjednačenja većinom pokušavala stići dalekometnim udarcima, no danas odlični Ivušić nije imao pretjeranih problema s istima. Tek u drugoj minuti produžetka Rijeka je preko Črnica i Vešovića ozbiljnije zaprijetila, no njihovi udarci nisu otišli u okvir domaćih vrata.

U nastavku apsolutna dominacija Rijeke. Od prve do posljednje minute susreta Kekova je momčad aktivno tražila pogodak kojim bi krenula po preokret, no domaći su se zaista fantastično branili, dosta gusto i dosta koncentrirano.

Već u drugoj minuti nastavka Mišić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu.

U 64. gosti su tražili kazneni udarac, no dojam je da je lopta ipak napucana u ruku Kokorovića.

Pet minuta poslije glavni sudac susreta Batinić, pokazuje smiješan žuti karton Elezu zbog školskog starta na centru igrališta, zahvaljujući kojem će propustiti sraz s Osijekom u sljedećem kolu.

U 70. minuti Ivušić brani još jedan loš pokušaj Gavranovića, nakon čega je uslijedilo ipak malo mirnije razdoblje za domaće koji su bili pod ogromnim pritiskom gostiju od prve minute nastavka. No zato je završnica susreta bila zaista uzbudljiva. U 90. minuti Čuljak s crte čisti udarac gostiju, a Ivušić u 93. još jednom brani odličnu priliku Gavranovića.

Minutu poslije, vjerojatno najbolji igrač utakmice, Ivušić je isključen. Prigovorio je glavnom sucu Batiniću nedosuđivanje prekršaja, na što mu je isti pokazao drugi žuti iskljućujući karton. Na vrata Istre stao je Mitrevski, koji do kraja susreta nije imao nikakvog posla, s obzirom da je trajala duga rasprava, naguravanje na jednoj i drugoj strani terena, što sucu Batiniću nije bilo dovoljno da još malo produži 5 minuta produžetka.

U konačnici je Istra ovom pobjedom preskočila Rudeš i Cibaliju, te je trenutno sedmoplasirana momčad prvenstva. Rijeci je ovo s druge strane treći prvenstveni poraz, te ostaje na četiri boda zaostatka za Dinamom, koji danas na Maksimiru dočekuje Osijek.

Danas se susretima Istre 1961 i Rijeke, te Osijeka i Dinama nastavlja program 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Na travnjak će prvi istrčati igrači Istre i aktualnog prvaka Rijeke, čiji okršaj počinje u 15 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli.

Ova dva kluba do sada su odigrala 33 HNL ‘regionalna derbija’, u kojima je Rijeka uvjerljivo bolja s 19 pobjeda, 11 remija i tek tri poraza. Aktualni prvak države od Istre je neporažen već 17 utakmica u nizu, a posljednji put su teren kao gubitnici napustili u 31. kolu sezone 2012/2013, kada je pogodak Luke Hadžića bio dovoljan za minimalnu pobjedu Puljana.

Istra je u dosadašnjem dijelu prvenstva upisala jednu jedinu pobjedu, nad Slaven Belupom (1-0) u 8. kolu. Pulski prvoligaš je trenutno (i ponovno) u financijsko/upravljačkom rasulu, te se u atmosferi iščekivanja nove prodaje kluba igrači i stručni stožer tješe činjenicom da jedino dobrim igrama, ako ništa, mogu barem popraviti svoju privatnu situaciju.

Za današnji okršaj Raić-Sudar neće moći računati na kartoniranog Kenana Hadžića, dok će njegov kolega na suprotnoj strani pobjedu u regionalnom derbiju bez najboljeg klupskog i prvenstvenog strijelca – Hebera, koji je zaradio ozljedu mišića, te će zbog tempa utakmica koje očekuju Rijeku u narednom periodu biti pošteđen današnjeg nastupa.

Glavni sudac susreta je Damir Batinić iz Osijeka, dok mu je prvi pomoćnik sugrađanin Dalibor Conjar, a drugi Kruno Šarić iz Županje.

Treneri Darko Raić-SudarMatjaž Kek na travnjak stadiona Aldo Drosina odlučili su se poslati sljedeće sastave: