Istra preokretom stigla do pobjede nad Varaždinom (VIDEO)

Pred 4 107 gledatelja na Aldo Drosini Istra 1961 je rezultatom 3-1 (0-1) svladala Varaždin u prvoj utakmici doigravanja za 1. HNL.

U uzbudljivoj utakmici Varaždin je odličnom tranzicijom iz obrane u napad tijekom prvih 45 minuta mogao i uvjerljivije voditi, no u nastavku je Istra dosta konkretnije kapitalizirala predmoć u posjedu te u konačnici uspjela osigurati koliko toliko miran odlazak u Varžadin s pristojnom rezultatskom prednošću.

U 10. minuti Varaždin je stigao u vodstvo iz prve prilike na utakmici. Izašli su gosti mirno i staloženo u kontranapad, obrana Istre je sve pratila pogledom, lopta dolazi do Sačera koji ju s desne strane šesnaesterca domaćih ubacuje u peterac, a pogodak postiže loše čuvan ovosezonski najbolji strijelac 2. HNL – Domagoj Drožđek.

U 14. minuti Zgrablić je neoprezno startao na Težaka u kaznenom prostoru Istre nakon čega je dosuđen ubačaj iz kuta za goste, no dojam je da sudac Jović ne bi pogriješio ni da je pokazao na bijelu točku za Varaždin.

I dok je Istra bila ta koja je kontrolirala igru i dominirala posjedom, Varaždin je bio taj koji je stvarao prave prilike. U 24. minuti Sačer je glavom prebacio loptu na drugu vratnicu gdje ju dočekuje Drožđek i udarcem iz prve pogađa okvir Ivešinih vrata, lopta mu se vraća, no njegov pokušaj desnom nogom odlazi visoko iznad domaćih vrata.

U 32. minuti gosti pogađaju gredu. Dario Jertec je ubacio loptu iz prekida, Josip Golubar glavom je loptu poslao u okvir Ivešinih vrata. Tri minute poslije Jertec je lijepim dodavanjem uposlio Glavicu, no isti nije uspio kvalitetnije iskoristiti još jednu vrlo dobru situaciju za goste.

U 44. minuti domaći nogometaši su tražili kazneni udarac zbog Jertecovog igranja rukom (iako ga je lopta pogodila s pristojne udaljenosti, dojam je da je ovo ispravna odluka suca Jovića). Iz kontre je Varaždin ponovno kreirao veliku priliku, no Glavica je blokiran u posljednjem trenutku. U posljednjim sekundama poluvremena Roce je probio desnu stranu gostujuće obrane, odigrao odličnu povratnu loptu za Antunovića koji umjesto udarca iz prve s pet metara pokušava primiti loptu, te se potpuno spetljao pred vratima Nevistića. Bila je to i najveća prilika za Istru u prvih 45 minuta.

Prvi udarac u okvir vrata Istra je uputila u 48. minuti utakmice kada je Roce zapucao glavom, no domaći vratar Nevistić nije imao ni najmanjih problema u toj situaciji.

Dosta konkretniju igru Istra je kapitalizirala u 55. minuti kada je Golubar postigao spektakularan augotol…

U 63. minuti Baruffi je iz nezahvalne pozicije izravno pokušao ugroziti vrata Nevistića iz slobodnog udarca i pogodio je gredu. U istoj minuti Drožđek je zaprijetio udarcem s nekih 20ak metara, no njegov udarac odlazi malo pored Ivešinih vrata.

64. minuta 2-1 za Istru, koja je u drugom dijelu zaista kvalitetno pritisnula goste, te gotovo nije dopuštala izlazak Varaždinu iz njegove polovice. Ottochian je probio desnu stranu, ubacio za Vojnovića koji nečuvan mirno posprema loptu u mrežu za preokret domaćina.

U 76. Jertec je ponovno odlično ubacio iz prekida, Kulenović sretno/spretno uputio loptu prema vratima, no odlazi to malo pored okvira domaćih. Nakon drugog primljenog pogotka Varaždin je napokon počeo tražiti posjed i dužu kontrolu lopte, dok se Istra konačno postavila malo povučenije, što je uvelike smanjilo prostor za brzu tranziciju koju je Varaždin učestalo i vrlo kvalitetno izvodio tijekom prvih 45 minuta.

Konačnih 3-1 postavio je Goran Roce nakon ubačaja iz kuta u 88. minuti utakmice.

Uzvratni dvoboj je na rasporedu u subotu 2. lipnja s početkom u 19 sati u Varaždinu.

Od 19 sati na Aldo Drosini počinje prva utakmica doigravanja za popunu Hrvatski Telekom Prvu ligu za sezonu 2018/19. U Puli će snage odmjeriti Istra 1961 koja je zauzela devetu poziciju u 1. HNL s bodom prednosti pred Cibalijom te Varaždin koji je 2. HNL okončao na drugoj poziciji s bodom zaostatka za prvakom Goricom.

Zeleno-žuti su otkad se igra prva liga s deset klubova doigravanje igrali i prije dvije godine kada su nakon izvođenja udaraca sa 11 metara bili bolji od Šibenika dok je Varaždinu ovo prvo sudjelovanje u razigravanju.