Istra pogotkom Ivančića stigla do slavlja nad Šibenikom i prve ovosezonske pobjede (VIDEO)

U prvoj utakmici programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je pred 762 gledatelja na Aldo Drosini rezultatom 1-0 (1-0) svladala Šibenik i tako, nakon remija s Goricom u prethodnom kolu, stigla do prve pobjede u ovoj sezoni.

Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Antonio Ivančić u 39. minuti, a u 70. je za domaće kazneni udarac propustio realizirati Šime Gržan kojem je mladi Nediljko Labrović obranio pokušaj.

Otvoreno se igralo s obje strane, a gosti su do vodstva mogli već u 15. sekundi utakmice kada je Rak probio desnu stranu domaće obrane i ubacio u peterac za natrčalog Jurića, a on s nekoliko metara umjesto u okvir loptu šalje pristojno pored vratnice.

Istra prvi put konkretnije prijeti u 8. minuti kada je Gržan s desne strane napada ubacio u sredinu gdje je u skoku najviši Fuentes, čiji udarac glavom sa šest metara dobrom reakcijom brani Labrović.

U 11. minuti prelijepa akcija domaćih po lijevoj strani napada, u završnici se na kratko odbijenoj povratnoj lopti na šest metara našao Lisica, no nije uspio kvalitetno zahvatiti loptu te Labrović upisuje još jednu obranu, a Istra propušta još jednu odličnu priliku za pogodak.

Istra je u potpunosti dominirala događanjima na travnjaku i bila bolja momčad od suparnika u svim segmentima igre. Gosti su se nakon prijetnje iz prve minute ‘ukazali’ ponovno u 32. kada je Jurić zaprijetio prizemnim udarcem s dvadeset metara, Majkić je dobro reagirao i odbio u korner iz kojeg nije kreirana opasnost.

Budicinova momčad do zasluženog vodstva dolazi u 39. minuti kada je Bosančić odličnom dugom loptom izbacio Gržana lijevo, on upošljava Vuka koji odlično vidi situaciju u šesnaestercu i igra povratno za Ivančića, a on preciznim udarcem s jedanaest metara matira Labrovića za 1-0 svoje momčadi i svoj prvijenac u sezoni, ukupno šesti pogodak u 75. Prva HNL nastupu.

Poluvrijeme je okončano minimalnom rezultatskom prednošću Istre, koja je suprotno statističkim pokazateljima zaista bila uvjerljivo bolja momčad tijekom prvih 45 minuta nogometa u Puli.

U nastavku je konkretnije izgledala Rendulićeva momčad, no generalno smo gledali ravnopravnu utakmicu uz dosta pogrešaka.

U 58. minuti gosti traže kazneni udarac nakon što je Pajić probio lijevu stranu domaće obrane i pao poslije starta Hujbera. Igor Pajač ne svira ništa, a u nastavku tihom VAR provjerom povtvrđuje svoju odluku da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

U 65. minuti Bilić rukom blokira udarac Vuka, a Pajač poslije poduže tihe provjere konačno sam odlazi pogledati situaciju na monitor i dosuđuje kazneni udarac za ‘Zeleno-Žute’ i dodjeljuje žuti karton stoperu Šibenika. Izvođač je za domaće u 70. minuti Gržan, no njegov nedovoljno precizan udarac kvalitetnom reakcijom skinuo je Labrović.

Uslijedio je period u kojem je Istra propustila realizirati još dvije odlične situacije. Prvo u 73. minuti nakon ubačaja iz kuta i loše reakcije domaćih braniča Guzina ima loptu usamljen na petercu, no traljavo zahvaća loptu i Labrović sigurno hvata loptu. Samo minutu poslije ponovno je Labrović pobjednik, ovaj put u srazu s Gržanom, kojem je poslije lijepe kontre domaćih nogom obranio prizemni udarac s četrnaest metara.

Šibenik je prvi udarac u okvir u drugom dijelu uputio u drugoj od šest minuta sudačke nadoknade kada je Celić na ubačaj s lijeve strane napada dobro pucao glavom dolje u suprotni kut, no Majkić je odlično reagirao i sačuvao mrežu netaknutom.

Do kraja je Istra uspjela bez ugrožavanja svog vratara privesti utakmicu kraju te je po isteku šeste minute počelo veliko slavlje igrača i navijača.

Šibenik je u sljedećem kolu na Šubićevcu domaćin Osijeku, dok će Istra gostovati u Zagrebu kod Lokomotive.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici 6. kola HT Prve lige Istra 1961 od 17 sati na Aldo Drosini u Puli dočekuje Šibenik.

Domaćini traže prve ovosezonsku pobjedu nakon što su u prošlom kolu na gostovanju kod Gorice upisali bod dok se gosti nadaju vezati drugi trijumf u nizu nakon što su na Šubićevcu bili bolji od Lokomotive.

Zeleno-žuti su danas lišeni usluga ozlijeđenog Rafe Paeza dok kod Narančastih iz istih razloga u kadru nisu Anočić i Vukorepa.

Trener domaćih Faust Budicin je u najavi utakmice rekao: “Dolazi nam momčad Šibenika koja je prvih 5. kola pokazala zanimljiv nogomet. Organizirani su i ne prilagođavaju igru protivniku, nego imaju vlastiti stil. Uigrani su, imaju dobru atmosferu i doći će odigrati hrabru i mušku utakmicu. Što se tiče naše momčadi, svi su u kadru osim Rafe Paeza. Imamo veći izbor igrača u odnosu na gostovanje u Gorici, momčad je dobro radila ovaj tjedan, no najbitnije je kako ćemo sutra odigrati od prvog do zadnjeg sudčevog zvižduka.”

Njegov kolega Krunoslav Rendulić je za SD izjavio: “Naša prednost u dvoboju s Puljanima trebali biti mlađahni i lakonogi vezisti Marko Bulat i Mario Ćurić, ali je jasno da će o pobjedniku ili bodovima odlučivati i drugi segmenti igre. Jedno je, međutim, sigurno da mi ni u Puli nećemo mijenjati naš ofenzivni gard iz prvih pet kola. Da ćemo i protiv Istre igrati otvoreno, na pobjedu.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline, a pomagat će mu Borut Križarić (Čakovec), Marko Stolnik (Varaždin) i Marko Cestarić (Sisak) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Ivica Modrić (Zagreb). Delegat susreta je Milan Rukavina (Rijeka), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović (Višnjevac).