Istra pogotkom Gržana svladala Varaždin u derbiju začelja (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je, pred 625 gledatelja na Aldo Drosini, rezultatom 1-0 (1-0) svladala Varaždin i tako stigla do treće prvenstvene pobjede u sezoni.

Strijelac jedinog pogotka u derbiju začelja bio je 25-godišnji Zadranin Šime Gržan u 30. minuti utakmice.

Iako su obje momčadi igrale vrlo aktivno s jasnom namjerom postizanja pogotka, pravih prilika nismo se nagledali u prvom dijelu poluvremena, ali nije ih ni nedostajalo.

Varaždin je prvi zaprijetio preko Benka koji je nakon ubačaja iz prekida propustio s pet metara pospremiti loptu u mrežu, Čondrić upisuje spretnu obranu. Na drugoj strani je Nevistić krivo procijenio jedan ni ubačaj ni udarac Perića Komšića, te mu je lopta prošla ‘kroz ruke’ no Novoselac odličnom reakcijom uklanja opasnost po vrata pred natrčalim Gržanom.

Domaći su Nevistića na prvu ozbiljnu intervenciju natjerali u 26. minuti kada je Grujević s ruba šesnaesterca uputio snažan udarac po sredini vrata, lopta se odbila od braniča Varaždina, no gostujući vratar upisao je vrlo dobru obranu.

Četiri minute poslije Istra materijalizira svoj nešto konkretniji period igre i dolazi do rezultatske prednosti. Varaždin je imao slobodan udarac u dobroj poziciji za ugrožavanje Čondrićevih vrata, no domaći uklanjaju opasnost i izlaze u vrlo brzu i jednostavnu kontru koju je nakon prelijepog prodora, na kvalitetno proigravanje Lončara, pogotkom okončao Gržan. 25-godišnjaku je to bio drugi pogodak u aktualnoj sezoni, ukupno trinaesti u Prvoj HNL.

Do kraja poluvremena sličan odnos snaga na travnjaku uz ipak nešto konkretniju Istru koja je u posljednjoj trećini ipak bila nešto suvislija i opasnija od suparnika.

Prvu pravu priliku u nastavku imala je Istra. Nakon podužeg kombiniranja oko šesnaesterca gostiju Blagojević je u 54. minuti uputio udarac s ruba šesnaesterca i poslao loptu malo pored vratnice.

U 61. minuti Benko prijeti iz slobodnog udarca s nekih sedamnaest metara, bio je to pristojan prizeman udarac s kojim Čondrić nije imao ni najmanjih problema.

Do kraja susreta Varaždin je nešto aktivnije igrao, no bez pravih opasnosti i konkretnosti u završnici, dok je Istra s druge strane imala još nekoliko odličnih situacija za povećanje rezultatske prednosti, no iste nisu domaći iskoristili.

Momčad Ivana Preleca tako je stigla do treće prvenstvene pobjede u sezoni (druge nad Varaždinom) i sada ima tri boda prednosti pred današnjim suparnikom koji ostaje na posljednjem mjestu ljestvice.

Varaždin u sljedećem kolu gostuje u Zaprešiću kod Intera, dok će Istra biti gost Lokomotive u Zagrebu.

Program 21. kola nastavlja se sutra okršajima Osijeka i Intera u Osijeku (15 sati) te Hajduka i Lokomotive u Splitu (17:30 sati).

U Puli se na stadionu Aldo Drosina s početkom u 18 sati igra prvi susret 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem domaćin Istra 1961 dočekuje Varaždin.

Momčadi u ovaj okršaj ulaze s jednakim brojem bodova na kontu (dvanaest) i nadom da će trećom prvenstvenom pobjedom u sezoni barem malo odmaknuti od začelja ljestvice.

U nastavak prvenstva Istra i Varaždin startali su porazima. ‘Zeleno-Žuti’ su pomalo iznenađujuće poraženi u Zaprešiću (2-0) od vrlo dobrog Intera dok je Varaždin na domaćem terenu upisao uvjerljiv poraz od Hajduka (0-3). U ovosezonskim međusobnim okršajima obje su momčadi slavile pred svojom publikom.

Dvoboj najneučinkovitijih napada lige (Varaždin je postigao samo četrnaest pogodaka u dvadeset kola, a Istra šesnaest) pripao je sucu Damiru Batiniću iz Osijeka, a pomoćnici na terenu će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Kristijan Novosel iz Gata. Video sudac je Dario Bel iz Osijeka, a video pomoćnik Tomislav Petrović iz Valpova.

Treneri Ivan Prelec i Luka Bonačić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: