Istra pogocima Rodrígueza i Regana svladala Goricu u gostima (VIDEO)

Grafika: NK Istra 1961 Pula

Drugi dan programa 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključen je 0-2 (0-0) pobjedom Istre u gostima kod Gorice. Strijelci za momčad Krunoslava Rendulića bili su Španjolac Rodríguez i Nigerijac Regan.

Prvu priliku na susretu vdijeli smo u 22. minuti kada je Istra bila blizu postizanja pogotka. Ubačaj Grujevića s desne strane Kahlina je kratko odbio, u nastavku se lopta odbila do Miereza koji s nekih deset metara dobro puca škaricama, no Oboabona stiže reagirati i otkloniti opasnost po vrata Gorice.

U 43. minuti Istra je imala još jednu vrlo dobru situaciju. Ubačaj s lijeve strane lijepo je za Cardoza propustio Traore, no pokušaj 21-godišnjeg Argentinca otišao je malo iznad Kahlininih vrata.

Prilikama veoma siromašno prvo poluvrijeme (ravnopravnog susreta) okončano je bez pogodaka.

Istra do rezultatske prednosti stiže u 48. minuti pogotkom iz prekida i prvog udarca u okvir protivničkih vrata na susretu. Strijelac je bio 22-godišnji Španjolac Julio Rodríguez kojem je to bio prvijenac u Prvoj HNL.

Nakon primljenog pogotka Gorica je zaigrala dosta konkretnije, a najbliže pogotku tijekom ovog perioda susreta bili su u 64. minuti kada je dobro postavljeni Čondrić uspio odbiti snažan udarac Čabraje iz odlične situacije s nekih sedam metara.

Do potvrde pobjede gosti stižu u 93. minuti kada je Regan odigrao kvalitetan dupli pas s Mierezom, izašao sam pred Kahlinu i mirno ga matirao za konačnih 0-2 i svoj treći pogodak u aktualnoj sezoni.

Istra je tako stigla do treće prvenstvene pobjede u sezoni, zanimljivo, ujedno i treća u gostima. Gorica je ovim porazom pala na peto mjesto prvenstvene ljestvice.

U sljedećem kolu Gorica gostuje kod Dinama na Maksimiru, dok će Istra 1961 na Aldo Drosini biti domaćin zaprešićkom Interu. Program 15. kola zaključuje se sutra susretima Hajduka i Slaven Belupa (15h), te Lokomotive i Osijeka (17:30h).

U drugom susretu drugog dana programa 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 17 sati i 30 minuta, sastaju se Gorica i Istra 1961.

Prvi (povijesni) prvoligaški sraz ova dva protivnika pripao je Gorici, koja je na Aldo Drosini u okviru 6. kola slavila rezultatom 0-2 golovima Nizozemca Suka i Poljaka Zwolinskog.

Eventualnim slavljem u današnjem okršaju, s obzirom na činjenicu da se u ovom kolu sastaju Lokomotiva i Osijek, Gorica će se popeti na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Glavni sudac susreta u Velikoj Gorici je Igor Križarić iz Čakovca, a pomoćnici će mu biti Ivica Modrić iz Zagreba i Marko Stolnik iz Hrašćice.

Treneri Sergej Jakirović i Krunoslav Rendulić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: