Istra i Dinamo odigrali susret bez pogodaka u Puli

U trećoj utakmici programa pretposljednjeg 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 i Dinamo su na praznom stadionu Aldo Drosina u Puli odigrali susret bez pogodaka.

Bliže pobjedi bili su domaćini koji su tri puta gađali okvir protivničkih vrata.

Vrijedi istaknuti da je u (danas ‘šarenom) sastavu Dinama trener Zoran Mamić priliku od prve minute dao i 20-godišnjem lijevom braniču Damjanu Daničiću kojem je ovo bio debitantski nastup za seniorsku momčad ‘Plavih’.

Bio je ovo sraz dvije rezultatski neopterećene momčadi, a isto se vidjelo i u samom pristupu igri s obje strane u vidu opuštenosti i želje za nadigravanjem. Podsjetimo, Istra 1961 je siguran sudionik doigravanja za popunu Prve HNL za sljedeću sezonu gdje ih čeka Orijent 1919, dok je Dinamo naslov prvaka osigurao šest kola prije kraja.

Istra je veliku opasnost kreirala već u prvoj minuti kada je Gržan pobjegao po desnoj strani i uputio udarac u bliži kut, Zagorac upisuje dobru obranu.

Dinamo prvi put prijeti u 4. minuti kada je Majer dalekometnim udarcem natjerao Čondrića na dobru reakciju i odbijanje lopte. Otvoren susret gledali smo u Puli. Dvije minute poslije Zagorac upisuje dvije obrane. Prvo je gostujući vratar obranio udarac Delića s osamnaest metara, a zatim u nastavku i pokušaj Maganjića.

U 12. minuti Moro je uputio vrlo dobar prizeman udarac s osamnaest metara, Čondrić odbija u korner nakon kojeg je Šutalo glavom iz teške situacije prebacio loptu preko okvira vrata.

Dobru situaciju ‘Zeleno-Žuti’ su imali u 16. minuti kada je Delić loše reagirao u petercu na ubačaj Grujevića s desne strane napada, poslao je mladi napadač loptu visoko iznad okvira vrata.

U 20. se mladi Šutalo ponovno našao u dobroj situaciji nakon prekida, poslije ubačaja Ademija iz slobodnog udarca s lijeve strane napada 20-godišnji stoper je glavom poslao loptu pristojno preko vrata.

Devet minuta poslije domaćini blizu pogotka, Gržan je iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca pucao u živi zid, a u nastavku je Ivančić snažno potegnuo i pogodio gredu.

Izjednačenu i otvorenu igru gledali smo u Puli. U 40. minuti domaći ponovno dobro izlaze, Gržan igra desno u prostor za Maganjića čiji udarac s jedanaest metara mirno brani Zagorec. Minutu poslije Ivanušec na drugoj strani poslije dobre akcije udarcem s petnaest metara šalje loptu pored vratnice.

Moro je u 43. minuti s preko 25 metara uputio dobar udarac, lopta je otišla malo pored okvira vrata. Bila je to i posljednja ozbiljnija situacija po vratare te se nakon minute sudačke nadoknade na odmor otišlo bez pogodaka.

Prvu spomena vrijednu situaciju u nastavku bilježimo u 52. minuti kada je Ivanušec dobro prošao pored nekoliko igrača Istre i s ruba šesnaesterca uputio prizemni udarac nakon kojeg se lopta odbila od braniča domaćih i stvorila manje probleme u konačnici ipak sigurnom Čondriću.

Dvije minute poslije lopta se nakon ubačaja Mamića s lijeve strane napada domaćih odbija do Lončara na sedam metara, no njegov udarac je ‘travljav’ i Zagorac mirno hvata loptu.

Prvi se za promjenu igrača odlučio Mamić koji je u 57. u igru umjesto Luke Ivanušeca poslao Sandra Kulenovića. Tri minute poslije mijenja i Prelec, umjesto Ivana Delića ušao je Gedeon Guzina.

U 63. minuti ‘Zeleno-Žuti’ ponovno vrlo blizu pogotka. Nakon gužve u šesnaestercu Dinama lopta se odbila lijevo do Sergija Testona koji je snažno ‘raspalio’ sa šest metara i pogodio suprotnu vratnicu.

‘Namjerili’ su se domaćini danas na okvir protivničkih vrata. U 66. minuti Guzina je s ruba šesnaesterca upudio udarac nakon kojeg je lopta odsjela na gredi.

Tri minute poslije Mamić se odlučio na dvostruku promjenu, na travnjak je poslao Antonija Marina i Marka Điru koji su ušli umjesto Nikole More i Marija Ćuže. U 71. svoje pravo na drugu promjenu iskoristio je i Prelec, umjesto Josipa Maganjića ušao je Denis Bušnja.

U 80. je strateg domaćih napravio posljednje izmjene u svojoj momčadi, Matija Fintić, Mateo Lisica i Martin Franić su ušli umjesto Antonija Ivančića, Šime Gržana i Marina Grujevića. Mamićevi posljednji potezi u vidu kadrovskih promjena bili su Francois Moubandje i Edin Julardžija umjesto Damjana Daničića i Lovre Majera. 19-godišnjem veznjaku Julardžiji ovo je bio debi u seniorskoj momčadi ‘Plavih’.

Do kraja, u drugom dijelu vrlo, vrlo siromašnog, susreta nismo vidjeli ozbiljnih opasnosti po vratare te je nakon tri minute sudačke nadoknade utakmica okončana bez pogodaka.

Dinamo će u posljednjem kolu igrati s Varaždinom u Maksimiru, dok Istru čeka gostovanje kod Rijeke na Rujevici. Program pretposljednjeg kola zaključuje se sutrašnjim okršajima Lokomotive i Gorice (18:55) te derbijem kola u kojem Hajduk na praznom Poljudu dočekuje Rijeku (21:05).

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U sklopu 35. kola HT Prve lige snage će od 21:05 na Aldo Drosini u Puli odmjeriti Istra 1961 i Dinamo. Zeleno-žuti su sigurno sudionici doigravanja za popunu HT Prve lige gdje ih čeka Orijent 1919 dok su Plavi već odavno osigurali naslov prvaka države.

Utakmica se odlukom vodstva pulskog kluba zbog pogoršane epidemiološke situacije igra bez prisustva gledatelja na stadionu.

U sva tri prethodna ovosezonska međusobna dvoboja slavio je Dinamo. Na Maksimiru je bio bolji s 1:0 i 2:0 dok je u Puli pobijedio rezultatom 1:2.

Domaćini za susret u kadru nemaju kartoniranog Močinića dok je Perić-Komšić ozlijeđen, a Plavi su bez suspendiranog Gojaka, a Perić, Gvardiol, Petković imaju problema s povredama.

Trener domaćih Ivan Prelec je u najavi utakmice rekao: “Dolazi nam momčad koja posjeduje najveću kvalitetu od svih u HNL-u. Iako ova utakmica nema rezultatski značaj ni za njih ni za nas, uvjeren sam da žele završiti sezonu s pozitivnim rezultatom. S druge strane, mi se pripremamo za dvije kvalifikacijske utakmice i zato nam je utakmica s Dinamom ima psihološki značaj. Siguran sam da će biti jedna zanimljiva utakmica.

Njegov kolega Zoran Mamić je izjavio: “Ove godine jako brzo počinjemo s pripremama za ono što nas čeka u kvalifikacijama Lige prvaka, i zato će neki dobiti slobodno nakon utakmice u Puli. Kada sve to uzmemo u obzir, jasno je da moramo završiti sezonu na najbolji mogući način. Želimo se vratiti na pobjednički kolosijek, i tu ne postoji alternativa. Više nemamo pravo na pogrešan korak. Obavili smo puno razgovora i napravili temeljitu analizu s obje strane. Vjerujem da smo pronašli dobar model i shvatili što moramo napraviti u razdoblju pred nama. Siguran sam da ćemo u Puli izgledati puno bolje.”

Za glavnog suca utakmice određen je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Tomislav Bionda (Zaprešić). O video tehnologiji će brinuti Goran Gabrilo (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Vicko Bućan (Mravince), a kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka) dok je ispred saveza za sigurnost zadužen Miroslav Marković.