Istra 1961 slavila u derbiju začelja (VIDEO)

U posljednjem susretu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige kojim je i okončana prva polovica sezone Istra 1961 je u derbiju začelja na stadionu Aldo Drosina bila bolja od Rudeša rezultatom 2:1 (0:1).

Momčad Darka Raića-Sudara je do tri boda i četvrte pobjede u sezoni došla preokretom i sa igračem manje.

Istra 1961 je tako i dalje na pretposljednjem mjestu ljestvice, ali je prednost na posljenjeplasiranim Rudešom povećala na četiri boda razlike.

Susret su bolje otvorili gosti koji su u 8. minuti došli do vodstva nakon što je Lulić pentirao poslije duplog pasa sa Fengom.

Od 54. minute zeleno-žuti su igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Kitanovski, makedonski veznjak je na rubu izravnog crvenog kartona bio i u prvom poluvremenu nakon oštrog prekršaja nad Mesarićem koji je zbog udarca morao napustiti igru.

Usprkos brojčanom manjku domaćini su izjednačili u 65. minuti kada se u gužvi najbolje snašao Maksimović koji je prizemnim udarcem matirao Čondrića.

Istra 1961 do preokreta dolazi sedam minuta kasnije kada je nakon prodora uz pomoć vratnice pogodak postigao Ofosu.

Gosti do konca utakmice usprkos terenskoj incijativi nisu uspjeli doći do boda.

Od 18 sati na Aldo Drosini počinje posljednji susret 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se u derbiju začelja sastaju Istra 1961 i Rudeš.

Domaćini se nalaze na pretposljednjem mjestu ljestvice s bodom prednosti pred današnjim suparnikom. Pulski prvoligaš je i dalje u teškoj situaciji i u potrazi za novim većinskim vlasnikom, a klub je u proteklom tjednu napustio još jedan igrač. Nakon Mitrevskog i Gotala zeleno-žuti dres više neće nostiti vratar Ivica Ivušić.

U prvom međusobnom ovosezonskom susretu ove dvije momčadi minimalno je slavio Rudeš zgoditkom Kamenara.