Istra 1961 protutnjala Vinkovcima (VIDEO)

U 15. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je u Vinkovcima uvjerljivo slavila protiv Cibalije rezultatom 1:4 (0:3) te je tako usprkos velikim financijskim problemima i neizvjesnom budućnosti upisala treću pobjedu u aktualnoj sezoni kojom se bodovno izjednačila s današnjim konkurentom.

Zeleno-žuti su se tako osvetili Vinkovčanima za poraz na Drosini u prvom krugu prvenstva. Novi sraz ove dvije momčadi na rasporedu je već u utorak na istom mjestu kada će odmjeriti snage u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Momčad Darka Raića-Sudara je pitanje pobjednika riješila već u uvodnim minutama susreta kada je povela s tri gola razlike. Prvi pogodak smo vidjeli u 5. minuti kada je kontru gostiju dovršio Ofosu na asistenciju Gotala. Ofenzivni veznjak se tako upisao u strijelce drugi susret u nizu.

Samo sedam minuta kasnije u šesnaesterac domaćih je ubacio Kitanovski, a Gotal se zgoditkom glavom upisao u strijelce pored loše postavljenog Ikića.

U 23. minuti Kitanovski je nakon asistencije upisao i pogodak kada je odlično pogodio iz voleja nakon asistencije Čuljka.

Na početku drugog dijela, u 52. minuti susreta nakon duela Ikića i Ofosua sudac Vučković je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Gotal.

Domaćini do počasnog gola dolaze u 54. minuti kada je lijepu akciju dovršio Ante Kordić.

Istra 1961 je susret završila sa deset igrača nakon što je u 86. minuti drugi žuti karton dobio David Puclin.

Petnaesto kolo se nastavlja večeras kada se od 19 sati na Poljudu sastaju Hajduk i Rudeš.

Video zgoditaka donosi aplikacija TVizzy.

Od 15 sati u Vinkovcima u sklopu 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige susreću se Cibalia i Istra 1961.

Gosti se nalaze u teškoj i neizvjesnoj financijskoj situaciji te su uz veliki napor osigurali da uopće krenu na put za Slavoniju gdje ih nakon današnje utakmice u utorak očekuje i sraz sa istim suparnikom u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Prvi međusobni prvenstveni sraz ove dvije momčadi koji je u kolovozu odigran na Drosini završio je pobjedom Cibalije rezultatom 0:1.

Mladen Bartolović i Darko Raić-Sudar su duel odlučili započeti sa sljedećim igračima: