Inter stigao tri pogotka zaostatka golom iz kaznenog udarca u 98. minuti (VIDEO)

U posljednjem susretu programa 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Inter Zaprešić odigrali su neriješenih 3-3 (3-1) u jednoj čudnoj, ali uzbudljivoj utakmici.

Susret su, osim pogodaka, obilježili i epski promašaji Pere Pejića pri visokom vodstvu Belupa, UFC lakat Nikole Katića, te čak 7 minuta produžetka i kazneni udarac dosuđen u posljednjoj minuti.

U prvom poluvremenu momčad Tomislava Ivkovića apsolutno je dominirala travnjakom, do skroz pred kraj istog. Pogotke za uvjerljivo vodstvo postigli su Farmaceuti iz praktički dva prva ozbiljna udarca prema vratima Ante Mrmića.

Do 1-0 Slaven stiže u 6. minuti, kada je loptu u mrežu, na ubačaj Kitanovskog, glavom pospremio Vinko Međimorec. 21-godišnjaku je to drugi prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Međimorec se u 9. minuti upisuje u asistente, a Miloš Vidović u strijelce za 2-0 Slavena i svoj drugi pogodak u prvenstvu.

3-0 svojim prvijencem u aktualnoj sezoni postavlja Dinko Trebotić u 22. minuti.

Inter je u ovom periodu igrao zaista propusno u fazi obrane, te su domaći nogometaši mogli (i trebali) postići još nekoliko pogodaka. Najviše se u tom segmentu iskazao Pero Pejić koji je promašio mrtvu šansu u 30. minuti utakmice.

Sve je za Slaven izgledalo idealno, usprkos i primljenom pogotku u 44. minuti. Strijelac za goste bio je Dominik Rešetar, kojem je ovo također prvijenac.

Nakon primljenog pogotka ponovno je Pero Pejić imao jedan na jedan situaciju sa Mrmićem, no i ovaj put je gostujući vratar bio uspješniji. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i nakon što je otklonjen i posljednji pokušaj Intera, te odsviran kraj, Nikola Katić laktom udara Rešetara i opravdano zarađuje izravan crveni karton. Vjerojatno ga zbog ovog neobjašnjivog pomračenja čeka i nekoliko utakmica kazne.

U drugom dijelu potpuna dominacija Intera, iako je i Slaven imao nekoliko opasnih izlazaka, te je Mrmić još jednom odličnom obranom morao spašavati svoja vrata. Ipak, do smanjenja zaostatka Inter stiže lijepim pogotkom Mazalovića u 70. minuti utakmice. Mazaloviću je to treći ovosezonski pogodak.

Do kraja 90. Inter se pristojno ispromašivao, a po isteku iste četvrti sudac pokazao je da će se igrati još 7 minuta dodanog vremena. U petoj minuti nadoknade kazneni udarac za goste zbog igranja rukom Bože Muse. Konzultacije glavnog suca Ivana Župana s pomoćnikom trajale su poprilično, no siguran realizator s bijele točke u 7. minuti dodanog vremena bio je Mazalović, koji je tako svojim četvrtim pogotkom u sezoni postavio konačnih 3-3, u zaista uzbudljivoj utakmici u Koprivnici.

Spomenimo i to da je glavnom sucu Županu ovo bila prva prvoligaška utakmica u karijeri na kojoj je dijelio nogometnu pravdu, te da je osim (prema našem sudu) vrlo dobrih odluka, susret obilježio i s prilično lošim kretanjem na travnjaku, posljedica čega su bile i dvije situacije u kojima su ga igrači Intera pogodili loptom jer se nalazio na neposrednoj putanji iste.

Sve u svemu, vjerojatno i realan rezultat u konačnici, kojim će svakako zadovoljniji biti gosti koji su se ipak uspjeli vratiti iz velikog rezultatskog zaostatka, te ponovno preuzeti 5. mjesto prvenstvene ljestvice.

Inter u sljedećem kolu dočekuje Rudeš, a Slaven Belupo će ići u Vinkovce na gostovanje kod posljednjeplasirane Cibalije.

Slaven Belupo i Inter Zaprešić u Koprivnici će igrati posljednji susret programa 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U tri do sada odigrana međusobna susreta u aktualnoj sezoni obje su momčadi upisale po jednu pobjedu, te je jedan susret okončan bez pobjednika.

Farmaceuti u utakmicu ulaze u očajnoj formi, četiri uzastopna poraza približila su koprivničkog prvoligaša trojki koja se praktički od početka sezone bori za ostanak u prvenstvu. Belupo je sada na samo 5 bodova prednosti pred Rudešom i 7 pred Istrom i Cibalijom, te bi momčadi Tomislava Ivkovića eventualna pobjeda nad Interom značila održavanje priključka s gornjim domom hrvatskog prvoligaškog nogometa.

Momčad Samira Toplaka također će danas tražiti povratak pobjedničkim navikama, nakon dobrih rezultata (pobjede nad Lokomotivom, Istrom i remi s Dinamom) uslijedili su porazi od Cibalije u Vinkovcima i domaći poraz od Hajduka. Pobjedom ili neriješenim rezultatom Inter bi se ponovno vratio na peto mjesto prvenstvene ljestvice, koje sada zahvaljujući jučerašnjem 1-2 slavlju protiv Rudeša, drži Lokomotiva.

Treneri Tomislav Ivković i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: