Inter slavljem protiv Slavena stigao do prve pobjede u sezoni (VIDEO)

U drugoj utakmici programa osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter je u Zaprešiću rezultatom 3-1 (0-0) svladao Slaven Belupo i tako stigao do prve pobjede u 29. izdanju domaćeg prvenstva.

Strijelci za Toplakovu momčad bili su Serderov, Mlinar i Mamut, dok je za goste mrežu zatresao Nowak. Ovom pobjedom Inter je stigao na bod zaostatka za svojim današnjim suparnikom, te se priključio momčadima ispred sebe na ljestvici.

Prvo poluvrijeme bilo je zaista siromašno sadržajem, obje momčadi igrale su toliko oprezno da iz ovog dijela utakmice vrijedi izdvojiti tek po dvije spomena vrijedne situacije sa svake strane.

Div iz pregrađa prvo je prijetio u trećoj kada je Serderov uputio udarac pored okvira, dok je u 12. Mamut nakon gužve slabo zahvatio loptu, Ježina brani bez problema.

Belupo je prvi put ozbiljno pred Freliha došao u 44. minuti kada je nakon prvog ubačaja iz kuta za goste najviši na sedam metara bio Mikulić, no domaći vratar uz pomoć suigrača praktički s crte odbija loptu. U posljednjoj minuti prvog dijela utakmice Nowak je uputio slabašan udarac iz daljine, išlo je to u okvir, no bez problema hvata Frelih.

Zaključno, nešto se više s loptom ipak trudio napraviti Inter, dok su gosti bili gotovo u potpunosti bez ikakvih ambicija i ideje za igru prema naprijed.

Nastavak je otvoren u potpunoj suprotnosti s onim što smo gledali tijekom prvog poluvremena. Već u drugoj minuti igre Inter dolazi do rezultatske prednosti, Mlinar je ubacio s lijeve strane napada, lopta prelazi braniče gostiju i stiže do Serderova koji s nekih šest metara glavom matira Ježinu za 1-0 domaćih i svoj treći pogodak u sezoni, jubilarni deseti u Prvoj HNL.

Dvije minute poslije gosti dolaze do izjednačenja. Glavčić je ubacio iz kuta, na prvoj je najviši Lima koji prebacuje za usamljenog Nowaka na drugoj, a Poljak mirno trese mrežu za 1-1 i svoj prvi pogodak u sezoni, drugi ukupno u dresu Slaven Belupa.

Mlinar je u 61. minuti uputio snažan udarac s nekih dvadeset metara, no Ježina uz dosta problema ipak brani.

Period nakon ovih događanja mirisao je na to da ćemo do kraja ponovno gledati ne pretjerano konkretan nogomet, te je tako uglavnom i bilo sve do same završnice kada prvo domaći u 86. minuti stižu do rezultatske prednosti. Postonjski (ušao u 46. umjesto Tsoneva) je ubacio s desne strane napada, a loptu u mrežu pospremio Mlinar kojem je to bio prvijenac u ovoj sezoni.

U 90. minuti su gosti bili blizu izjednačenja. Glavčić je iz slobodnog udarca s nekih 18 metara fantastično plasirao loptu, koja je umjesto u mreži odsjela na gredi. U nastavku je u šesnaestercu domaćih u borbi za loptu pao Nowak, gosti su tražili kazneni udarac, no Bebek je odmah odmahnuo rukom signalizirajući da od toga nema ništa.

Prvu prvenstvenu pobjedu Intera prekrasnim je pogotkom u trećoj od četiri minute sudačke nadoknade potvrdio je Mamut, koji je na spuštanje lopte od strane Tchuamenija (ušao u 77. umjesto Serderova) s dvadesetak metara fantastično prebacio Ježinu za konačnih 3-1 i svoj treći pogodak u sezoni, ukupno osmi u Prvoj HNL.

Do kraja smo još vidjeli odličan dalekometni pokušaj Krstanovića u 96. minuti, no jednako kvalitetna bila je i reakcija Freliha koji je odbio u korner nakon kojeg je i zaključen ovaj, prema prikazanom u drugom dijelu, ipak zanimljiv nogometni susret.

Inter u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Gorici.

U drugoj utakmici programa osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću se s početkom u 16:30 sastaju Inter i Slaven Belupo.

Gosti pred današnji okršaj imaju četiri boda više od svog suparnika, koji bi se eventualnom pobjedom priključio klubovima koji su trenutno iznad njega na ljestvici.

Ipak, neće to biti lak zadatak za Toplakovu momčad koja je uz Varaždin, jedina bez ligaške pobjede u aktualnoj sezoni. Gosti s druge strane eventualnim slavljem mogu preskočiti Istru 1961, koja je jučer uz vrlo dobro izdanje minimalno poražena od Dinama na Maksimiru.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Marjan Tomas iz Vladislavaca i Kruno Šarić iz Županje.

Treneri Samir Toplak i Ivica Sertić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: