Inter potpisao 22-godišnjeg kamerunskog napadača (VIDEO)

Grafika: NK Inter Zaprešić

Inter iz Zaprešića je konkurenciju u vrhu napada pojačao novim imenom. U klub je stigao 22-godišnji Kamerunac William Joel Tchuameni Kouemo.

Tchuameni je rođen u Bani, mjestu 8 kilometara udaljenom od Bafanga, grada u čijem je klubu novi igrač Intera i započeo nogometnu karijeru.

S nepunih 20 godina Tchuameni napušta prvoligaša Unisport i Kamerun te odlazi u Portugal gdje potpisuje za tadašnjeg prvoligaša Fierense.

Fierense je tu sezonu (2016/2017) završio na odličnom 8. mjestu, no Tchuameni se nije naigrao. Ukupno je upisao svega četiri nastupa, a nerijetko nije bio ni u zapisniku. U ta četiri nastupa (tri ligaška, jedan u kupu) skupio je 100 minuta igre, a jedini pogodak u dresu Fierensea postigao je za gostujuće slavlje protiv Vitorie Guimaraes kada je na travnjaku proveo 88 minuta.

U srpnju 2017. potpisuje za danskog prvoligaša SønderjyskE. Tamo je u otvaranju prvenstva dobivao malu minutažu, ulazeći s klupe u osam utakmica tijekom dvanaest prvih kola, no bez učinka. Nakon toga je bio u kadru druge momčadi SønderjyskEa uz tek četiri izleta u prvoligaško društvo.

Za rezervnu momčad danskog kluba je u konačnici ukupno upisao 23 nastupa i postigao 10 pogodaka, a od srpnja ove godine je uslijedio raskid te je od tada i bez kluba.

Spomenimo na kraju da će Tchuameni biti peti Kamerunac koji će nositi dres zaprešićkog prvoligaša. Zapravo ga je već i nosio u danas odigranoj prijateljskoj utakmici protiv trećeligaša Maksimira, koju je Inter dobio rezultatom 4-0, a Tchuameni je dobio 45 minuta i postigao pogodak.

Inter je u prvom kolu, uz dobru igru, odigrao neriješenih 1-1 na gostovanju kod Gorice, a u sljedećem ga čeka domaći okršaj protiv Istre (petak, 20 sati).