Inter osvojio sva tri boda u Vinkovcima (VIDEO)

Zaprešićki Inter stigao je do treće pobjede u ovosezonskom izdanju Hrvatski Telekom Prve lige, a na gostovanju je s 2:1 bio bolji od vinkovačke Cibalije.

Domaći nogometaši poveli su u 21. minuti kada je glavom bio precizan Tomislav Štrkalj poslije kornera, a na isti način izjednačio je gostujući kapetan Tomislav Šarić u posljednjoj minuti prvog dijela.

Štrkalj za 1:0.

Šarić za 1:1.

Konačnih 2:1 postavio je, također, gostujući kapetan u 56. minuti iz kaznenog udarca. Skrivio ga je domaći vratar Ivan Brkić koji je, isprva, obranio Šarićev pokušaj, ali ovaj je bio uspješan iz drugog pokušaja te je odveo svoju momčad do treće pobjede ove sezone.

Šarić za 1:2.

S ova tri boda, Inter je preskočio Cibaliju te sada ima 11 osvojenih bodova na 6. mjestu, dok su Vinkovčani ostali na 9 bodova te na 8. mjestu prvenstvene ljestvice.

Hrvatski Telekom Prva liga nastavlja se danas u 17 sati, prvom utakmicom 10. prvenstvenog kola, u kojoj će se u Vinkovcima sastati domaćin Cibalia i zaprešićki Inter.

Pobjeda bi objema momčadima značila pristojniji odmak od začelja ljestvice, na kojem se nalaze Rudeš s 6 bodova na kontu, te Istra s bodom manje.

Gosti su u dosadašnjem dijelu prvenstva upisali dvije pobjede, posljednju u 4. kolu, kada su rezultatom 0-2 slavili protiv Rudeša u Kranjčevićevoj. Posljednja četiri kola Inter je poražen redom od Osijeka (3-0), Rijeke (1-3), Lokomotive (3-0) i Dinama (1-3).

Cibalia je s druge strane, nakon tri pobjede u nizu (Rudeš, Istra, Osijek), u posljednja dva kola također upisala poraze. U 8. kolu su demolirani s visokih 7-0 na Rujevici, a sva tri boda iz Vinkovaca je u prošlom kolu minimalnom pobjedom odnijela Lokomotiva.

Treneri Mladen Bartolović i Samir Toplak na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće postave: