Treći pogodak Maglice u Kini, Maganjić strijelac u finalu Primavera kupa (VIDEO)

Arhiva/Izvor: 上PP体育

Jučer i danas u strijelce su se od hrvatskih nogometaša upisali Anton Maglica u drugoj kineskoj ligi i Josip Maganjić u finalu Primavera kupa.

Treći pogodak Maglice u četvrtom nastupu za Guizhou Hengfeng

U danas odigranoj derbi utakmici 5. kola kineske druge lige Qingdao Huanghai je rezultatom 2-1 (1-1) svladao Guizhou Hengfeng.

Liu Jiashen igrao je rukom nakon ubačaja iz kuta za goste u 20. minuti, a nakon poduže VAR analize dosuđen je kazneni udarac kojeg u 24. u pogodak pretvara 27-godišnji hrvatski napadač. Maglici je to bio treći pogodak u četvrtom nastupu za Hengfeng (op.a. prošlo kolo nije igrao zbog akumulirana tri žuta kartona).

Do poluvremena bivši napadač Zvezde i Partizana Cléo donosi domaćima izjednačenje (3. minuta sudačkog dodatka), a konačnih 2-1 postavlja 37-godišnji Dong Wang pogotkom u 59. minuti.

Nikica Jelavić utakmicu je propustio jer je suspendiran zbog crvenog kartona.

Maganjić strijelac u Fiorentininom osvajanju Primavera kupa

Fiorentinini juniori jučer su u uzvratnoj utakmici finala Primavera kupa rezultatom 1-2 (prva utakmica 2-0) svladali Torino i tako nakon osam godina ponovno titulu osvajača ovog natjecanja donijeli u Firencu.

Strijelac pobjedonosnog pogotka za goste bio je 20-godišnji Josip Maganjić, koji je u igru ušao u 52., a pogodak je postigao u 90. minuti. Bivšem igraču Hajduka to je bio drugi gol u kupu (prvi je zabio protiv Juventusa) te četvrti ukupno u aktualnoj sezoni.