Naši Vani: Pogoci Maglice i Schildenfelda; Erceg i Pranjić asistenti (VIDEO)

U utakmicama igranim prethodnih dana, u strijelce su se na Cipru upisali Anton Maglica i Gordon Schildenfeld. Asistencije su upisali Ante Erceg i Danijel Pranjić.

Od trenera, pobjede su upisali Branko Ivanković i Zoran Mamić, dok se bodom morao zadovoljiti Niko Kovač.

Pogodak Maglice

U srijedu je momčad Apollona igrala jednu od zaostalih utakmica u prvenstvu. Apollon je gostovao kod Paphosa, te su ostvarili pobjedu od 0-2, a strijelac drugog pogotka u 60. je minuti bio naš napadač Anton Maglica. Maglica je za goste odigrao cijeli susret, dok je Antonio Jakoliš igrao do 64. minute. Apollon nakon 17 odigranih utakmica ima 39 bodova i nalazi se na trećoj poziciji, s još dvije zaostale utakmice.

Pogodak Schildenfelda na asistenciju Pranjića u Kupu

U prvoj utakmici osmine finala ciparskog Kupa Anorthosis je na svom terenu svladao Ayia Napu rezultatom 3-2. Za domaće je igrao iskusni hrvatski stoper Gordon Schildenfeld, koji je u 68. minuti postigao drugi pogodak svoje ekipe na utakmici. Asistent pogotka bio je drugi Hrvat u momčadi, Danijel Pranjić.

Asistencija Ercega u debiju

U debiju za Al-Ahli Dubai bivši nogometaš Hajduka Ante Erceg upisao je asistenciju. Njegova momčad osvojila je bod na gostovanju kod Hatte, bilo je 1-1. Gosti su do boda stigli u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Marzooqa, a asistent je bio hrvatski nogometaš.

Samo bod za Kovača

Iako je Eintracht Frankfurt danas u potpunosti nadigrao Freiburg, momčad Nike Kovača morala se zadovoljiti samo bodom. Eintracht je poveo u 28. minuti pogotkom Hallera, dok su gosti do boda stigli pogotkom Kocha u 51. minuti. Eintracht nakon 18 kola ima 27 bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Nova pobjeda Ivankovića

Branko Ivanković i njegov Persepolis ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu. U četvrtak su svladali Siah Jamegan s minimalnih 0-1 te se dodatno utvrdili na prvoj poziciji. Persepolis nakon 19 kola ima 44 boda, dok drugoplasirani Foolad zaostaje 11 bodova.

Pobjeda Mamića za prvo mjesto

Osim Ercega, dobar tjedan u Ujedinjenim Arapskim Emiratima imao je i Zoran Mamić. Njegov Al-Ain je u gostima svladao Al-Wasl rezultatom 1-3 u derbiju kolu, te je izborio prvu poziciju na tablici. Al-Ain nakon 12 kola ima 28 bodova i nalazi se na prvoj poziciji s dva boda više od Al-Wahde, te tri od Al-Wasle.