Naši vani

Naša stalna rubrika“Naši vani”od sada će izlaziti svakog utorka. Tko je od Hrvata u inozemstvu debitirao, tko grije klupu, a tko dominira pročitajte u još jednom pregledu učinka naših vani. Hrvoje Barišić strijelac za NK Vitez
Počinjemo u susjednoj BiH. Momčad NK Viteza poražena je na gostovanju kod prvoplasirane ekipe BH Premier lige Zrinjskog rezultatom 2-1. Jedini gol za Vitežane zabio je nekadašnji veznjak Slaven Belupa Hrvoje Barišić. Barišiću je ovo prvi gol u drugom nastupu u sezoni, a Vitez se nakon sedam odigranih utakmica nalazi na 9. mjestu sa osam osvojenih bodova. Lovrenu svih 90 minuta u remiju Redsa
Liverpool je nakon tri odigrana kola skupio sve – pobjedu u prvom, poraz u drguom, i sada je u trećem kolu odigrao neriješeno. Na White Harte Laneu odigrali su 1-1 s Tottenhamom, a svih 90 minuta u momčadi Jurgena Kloppa odigrao je hrvatski stoper Dejan Lovren. Nakon 3. kola Lovernova momčad jedanaesta je na ljestvici, s 4 osvojena boda. Santini promašio penal
Idemo do Santinija u Francusku. Momčad Caena u trećem je kolu francuske Ligue 1 pobijedila Bastiu rezultatom 2-0. Za domaćine je do 93. minute na terenu bio hrvatski napadač Ivan Santini koji je u 42. minuti pri rezultatu 0-0 promašio kazneni udarac. Ivanov promašaj ipak nije koštao njegovu momčad, jer su u drugom dijelu uspjeli postići dva pogotka. Nakon tri utakmice Santini na kontu ima dva pogotka, a Caen se nalazi na 5. mjestu ljestvice sa šest osvojenih bodova. Mandžukiću sat vremena, debi Marka Pjace
U Italiji su klubovi odradili 2. kolo, a za uvod idemo u Rim gdje je momčad Juventusa uspješno odradila posao. Allegrijeva je momčad s minimalnih 0-1 porazila Lazio. Do 65. minute na terenu je bio hrvatski napadač Mario Mandžukić kada ga je zamijenio Gonzalo Higuain. Za Staru damu debitirao je i bivši Dinamovac Marko Pjaca koji je u igru ušao u 85. minuti. Pobjedu Juventusu golom u 66. minuti osigurao je Khedira. Bivši vratar Rijeke Ivan Vargić, ovaj susret svog Lazia odgledao je s klupe za pričuve. Antonio-Mirko Čolak na klupi kod Darmstadta
Evo nas u Njemačkoj gdje su bundesligaši otvorili sezonu. Za početak idemo do Kouml;lna gdje je kod istoimenog kluba Darmstadt upisao poraz rezultatom 2:0. Za gostujuću momčad, čije će boje braniti i donedavni Riječanin Bezjak, hrvatski napadač Antonio-Mirko Čolak proveo je svih 90 minuta na klupi. Vukojeviću 83 minute
32-godišnji Ognjen Vukojević igrao je do 83. minute u 1-1 remiju Reida i njegove Austrije Beč u sklopu 6. kola austrijske Bundeslige. Austrija je nakon 6. kola petoplasirana momčad prvenstva. Ćaleta-Car Vs Močinić
Nakon ispadanja od Dinama u završnoj fazi kvalifikacija za Ligu prvaka, RB Salzburg nastavlja s domaćim prvenstvom. U 6. kolu asutrijske Bundeslige susreli su se Rapid Beč i RB Salzburg. Za momčad Rapida cijeli susret odigrao je bivši igrač Rijeke, Ivan Močinić koji je u 69. minuti zaradio žutio karton. Također čitavu utakmicu s žutim kartonom za uspomenu, odradio je i mladi stoper Duje Ćaleta-Car u redovima Slazburga. Susret je pred 25 300 gledatelja završio rezultatom 0:0. Nakon 6 odigranih kola obje momčadi imaju 11 osvojenih bodova, 4 manje od vodećeg Sturma. I Brekalo na klupi
Momčad Wolfsburga slavila je u gostima kod Augsburga rezultatom 0-2. Mladi hrvatski veznjak Josip Brekalo pobjedu svoje momčadi odgledao je s klupe. Odličan start sezone za Niku Kovača
Još smo u Njemačkoj no sada nećemo “posjetitirdquo; igača već trenera. Niko Kovač sa svojim Eintracht Frankfurtom na domaćem terenu startao je pobjedom u novu sezonu Bundeslige. U teškoj utakmici protiv Schalkea njegova momčad slavila je rezultatom 1-0, a pogodak vrijedan pobjede u 13. minuti zabio je Meier. U drugom dijelu upravo je Meier propustio priliku zabiti i drugi gol,promašivši kazneni udarac. Zadnjih 15-ak minuta Kovačeva momčad igrala je s desetoricom zbog isključenja stopera Hectora. Ipak, uspjeli su zadržati vrijedan pogodak prednosti te upisati pobjedu u prvom kolu. Haliloviću zadnjih 20-ak minuta
Nakon što je postigao pogodak za pobjedu protiv trećeligaša Zwickau u Kupu, Alen Halilović imao je priliku osjetitiatmosferu Bundeslige. Njegov HSV i Ingolstadt rezultatom 1-1 podijelili su bodove u prvom kolu Bundeslige. Alen je svoj bundesligaški debi pred 50 107 gledatelja upisao ulaskom u 66. minuti. 90 minuta za Jedvaja
Zadnja stanica u Njemačkoj za sada će nam biti Mouml;nchengladbach. Bayer Leverkusen je na gostovanju kod tamošnje Borussie poražen rezultatom 2-1. Za gostujuću momčad je svih 90 minuta na poziciji desnog beka odigrao hrvatski branič Tin Jedvaj. Modriću 70 minuta, Kovačiću klupa
Hola Espantilde;a! Evo nas polako već u Španjolskoj La Ligi. Odigrano je drugo kolo u kojem je Real Madrid upisao novu pobjedu. Zidaneova momčad rezultatom 2-1 bila je bolja od Celte. Što se Hrvata tiče Luka Modrić igrao je do 69. minute dok je Mateo Kovačić utakmicu odgledao s klupe. Vrsaljko na klupi
Klupu je nažalost grijao i Šime Vrsaljko. Njegov Atletico Madrid i u drugoj je utakmici La Lige ostao bez pobjede. Momčad Diega Simeonea odigrala je utakmicu bez pogodaka na gostovanju protiv novog prvoligaša Leganesa te tako prvenstvo otvorila s dva remija. Bagadur debitirao za Benevento
Riječko dijete, 20-godišnji Ricardo Bagadur debitirao je za momčad Beneventa. Klub iz Kampanje rezultatom 2-0 na domaćem je terenu porazio SPAL. Bagadur, inače igrač Fiorentine na posudbi, u igru je ušao u 88. minuti. Maloči cijeli susret
U 7. kolu poljske Ekstraklase 90 minuta u porazu Legie Gdańsk odigrao je bivši Hajdukov kapetan, Mario Maloča. Njegova momčad poražena je na domaćem terenu od Nieciecza rezultatom 1:2. Nakon kompletiranog 7. kola u Poljskoj je “veselordquo;, pa tako prvih pet momčadi, uključujući Legiu Gdańsk i Nieciecze, imaju po 13 osvojenih bodova. Jelavić dvostruki strijelac
Stigli smo i na Istok. Nikica Jelavić nastavlja s dobrom formom u kineskom drugoligašu Beijing Renheu. Na krilima Nikice njegova momčad svladala je Xinjiang Tianshan rezultatom 2-1. Jelavić je bio strijelac oba pgotka svoje ekipe, a zabijao je u 13. te u 87. minuti. Ovo mu je čak 8. gol u 5. nastupu u ovoj sezoni. Beijing Renhe nakon 24 odigrana kola, s utakmicom manje i 39 bodova na kontu drži 4. mjesto kineske League One. Naši u Furthu, gol Kvesića
Povratak u Njemačku. Ekipa Greuther Furtha upisala je rezultatom 3-2 domaću pobjedu protiv Auea. Sva tri Hrvata imala su svoju minutažu. Napadač i najbolji strijelac momčadi Robert Žulj, odigrao je cijelu utakmicu, a u 32. minuti promašio je kazneni udarac. U prošloj sezoni ukupno je postigao 10 pogodaka. Ante Vukušić kod Furtha je u igru ušao u 88 .minuti, a Zlatko Tripić bio je asistent kod trećeg, pobjedničkog pogotka u 94. Kod gostiju je do 89. minute na terenu bio veznjak Mario Kvesić i u 62. minuti zabio prvi pogodak na utakmici za svoju momčad. Caktaš opet na klupi
Nakon što je u prva dva kola ruske Premier lige odradio svih 90 minuta za Rubin iz Kazana, Mijo Caktaš nikako da se izbori za ulazak u igru. U 5. kolu momčad Rubina zahvaljujuć pogotku u 92. minuti remizirala je u gostima protiv Orenburga rezultatom 1-1. Nakon 5 kola Rubin je s tri osvojena boda na nezavidnom 14. mjestu ljestvice. Bartulović bolji od Vide
Iz Rusije selimo u susjednu Ukrajinu. Momčad Vorskle ostvarila je veliku gostujuću pobjedu rezultatom 0-2 protiv ukrajinskog prvaka Dinama iz Kijeva. U momčadi Vorskle svih 90 minuta odigrao je Mladen Bartulović, kao i Domagoj Vida kod kijevskog Dinama. Nakon 6 odigranih kola Dinamo je drugi na ljestvici s 15 osvojenih bodova, dok Vorskla sa svojih 9 drži četvrto mjesto u ukrajinskoj Premier ligi. Jurčić pronašao novi angažman
Društvo kolegi Tudoru u Turskoj ove sezone praviti će 46-godišnji Krunoslav Jurčić. Hrvatski trener preuzeo je klupu turskog prvoligaša Adanaspora. Adanaspor je u prva dva kola osvojio samo jedan bod, a Jurčić se s klubom ugovorno vezao na dvije godine. Marko Rog u Napoliju
Dosadašnji nogometaš Dinama Marko Rog novi je igrač talijanskog prvoligaša Napolija. Rog u Napoli odlazi na posudbu za 1,5 milijuna eura, uz obveznu kupnju od 12,5 milijuna eura. Dinamo je Roga doveo prošle godine iz RNK Splita za 5 milijuna eura. Karlo Bartolec novi je član Nordsjaellanda
Prodaje i Seka! Dosadašnji desni bek Lokomotive Karlo Bartolec karijeru će nastaviti u danskom prvoligašu Nordsjaellandu. Bartolec je potpisao ugovor na četiri godine ,a Lokomotiva bi trebala dobiti odštetu oko 600.000 eura. Pašalić u Milanu
Mario Pašalić u novoj će sezoni nositi dres talijanskog velikana Milana. Pašalić u Milan dolazi kao posuđen igrač iz Chelsea uz mogućnost otkupa ugovora. 21-godišnji Mario će tako nakon španjolske Primere i francuskog Championnata osjetiti čari talijanske Serie A. Renato Kelić potpisao za CS Universitatea Craiova
Hrvatski branič Renato Kelić novi je član rumunjske Universitatea Craiova. Bivši igrač Cibalije, Slovan Libereca i Puškaš Akademije, u petak je službeno predstavljen kao novo pojačanje rumunjskog velikana. Nije krenulo bajno za Bilića
West Ham našeg Slavena Bilića upisao je poraz na Etihadu protiv Manchester Citya. Momčad Pepa Guardiole bila je bolja rezultatom 3-1. Nakon tri kola West Ham se nalazi na 12. mjestu sa tri osvojena boda. Subašić i dalje neporažen protiv PSG-a
Danijel Subašić u dresu Monaca niti ovoga puta nije doživio poraz od francuskog prvaka PSG-a. Monaco je u derbiju 3. kola na svom Stade Louis slavio rezultatom 3-1. S kapetanskom trakom na ruci Danijel je odradio cijeli susret. Ovom pobjedom Monaco je skupio 7 bodova u tri odigrana kola, te s tim kontom na početku sezone drži drugo mjesto. Perišiću 70 minuta, Brozoviću klupa
Evo nas ponovno u Italiji u kojoj Inter ni u drugom kolu Serie A nije uspio upisati pobjedu. Momčad Franka de Boera uzela je samo bod na domaćem terenu protiv Palerma, u utakmici koja je završena rezultatom 1-1. Ivan Perišić je kod domaće momčadi na terenu proveo 68 minuta, dok je Marcelo Brozović bio na klupi. U momčadi Palerma svih 90 minuta među vratnicama odradio je bivši vratar Intera iz Zaprešića 20-godišnji Josip Posavec. Mato Jajalo utakmicu je kao i “Epic Brozordquo; odgledao s klupe. Ivan Jurić slavio protiv bivšeg kluba
Zadržat ćemo se malo duže u Italiji. Nastavljamo s našim trenerom Ivanom Jurićem. On je na klupi Genoe u 2. kolu talijanske Serie A upisao drugu pobjedu. Momčad iz Ligurije slavila je rezultatom 1-3 u gostima kod Crotonea, bivšeg Jurićevog kluba. Nakon dvije pobjede, obje rezultatom 3-1, Genoa se nalazi na prvom mjestu sa 6 osvojenih bodova, koliko imaju Sassuolo, Juventus i Sampdoria. Hrvati u ljubičastom
Fiorentina je na Artemio Franchiu upisala pobjedu rezultatom 1-0 protiv Chieva. Kod domaće momčadi svih 90 minuta na terenu proveo je hrvatski napdač Nikola Kalinić, a Milan Badelj u igru je ušao u 8. minuti nakon ozljede Vecina. Svoj debi imao je bivši igrač Hajduka Hrvoje Milić, koji je u prvoj utakmici za Fiorentinu odigrao čitavu utakmicu. Nakon poraza od Juvea u prvom kolu, ovom pobjedom Viole su upisale prve bodove u novoj sezoni. Budimiru zadnjih 15 minuta
Sampdoria je sezonu u Serie A otvorila odlično. Nakon pobjede u 1. kolu na gostovanju kod Empolija, slavila je i na domaćem terenu rezultatom 2-1 protiv Atalante. Kao i u prvom kolu, Ante Budimir nije bio u početnoj postavi te je u igru s klupe ušao u 73. minuti umjesto Quagliarelle. Stipe Perica strijelac, Balić i Župarić na klupi
Od Italije se opraštamo utakmicama u Udinama i Reggio Emiliji. Udinese je na domaćem terenu slavio protiv Empolija rezultatom 2-0. Hrvatski napadač Stipe Perica u igru je ušao u 63. minuti, a pogotkom u 95. potvrdio je pobjedu svog kluba. Andrija Balić niti u ovoj utakmici nije upisao svoj službeni debi. Pescara je pak poražena na gostovanju kod Sassuola. Hrvatski dvojac koji će ove sezone braniti boje Pescare nije nastupao u ovoj utakmici. Dario Župarić cijeli je susret odgledao s klupe, dok Robert Murić nije bio ni u kadru za ovu utakmicu. Kramariću 80 minuta
Povratak u Njemačku. Hoffenheim je na otvaranju Bundeslige remizirao s RB Leipzigom rezultatom 2-2. Andrej Kramarić u igri je bio do 80. minute. Čopu svih 90 minuta
Nismo zaboravili Španjolsku! Nakon što je u prvom kolu zabio pogodak, Duje Čop odigrao je svih 90 minuta za Sporting Gijon u utakmici drugog kola španjolske La Lige. Sporting je odigrao susret bez pogodaka na gostovanju kod Alavesa. Nakon drugog kola momčad iz Gijona zauzima 5. mjesto sa četiri osvojena boda. Asistencija Marka Livaje
Izgleda da je Livaja “pronašao mirrdquo; u Las Palmasu. Nakon dva pogotka na otvaranju sezone kod Valencije, Marko je u 2. kolu La Lige upisao asistenciju. Njegov Las Palmas slavio je s visokih 5-1 protiv Granade, te s dvije pobjede i šest osvojenih bodova u uvodu sezone drži prvo mjesto na ljestvici. Raketa za pobjedu
Dvije pobjede u dva kola upisala je i Barcelona. Na gostovanju kod Athletic Bilbaa Barca je slavila rezultatom 0-1. Pogodak odluke na asistenciju Arde Turana zabio je hrvatski veznjak Ivan Rakitić u 21. minuti susreta. Debi Malokua za Gimnastic
Od Španjolske se u ovotjednom pregledu učinka naših igrača opraštamo drugoligaškim susretom između Huesce i Gimnagrave;stica iz Tarragone. Nakon što u prvom kolu nije bio u zapisniku, bivši Hajdukovac Elvir Maloku na gostovanju kod Huesce ušao je s klupe u 68. minuti. Susret je završio rezultatom 1:1. Nakon dva odigrana kola obje momčadi imaju po dva boda. Matoš strijelac za Žalgiris, Blagojeviću 90 minuta
Skoknut ćemo malo i do Litve gdje se u strijelce upisao bivši igrač Slavena i Istre, 27-godišnji Marin Matoš. Njegov Žalgiris slavio je rezultatom 4-1 protiv Suduve u sklopu 23. kola litavske A LYGA-e. Hrvatski veznjak na teren je ušao u 83. minuti a pogodak je postigao u 91. postavivši time konačan rezultat. Matošu je ovo treći pogodak ove sezone za vodeću momčad prvenstva. Za Žalgiris je svih 90 minuta odigrao i bivši igrač Istre i Splita, Slavko Blagojević. Standardni Skender – standaran
Idemo malo zapadnije, u Dansku. Bivši vratar Zagreba i Dinama, 37-godišnji Marin Skender sedmo kolo za redom odradio je čitav susret za Soslash;nderjyskE. Od dolaska u Dansku iz gruzijske Dile Gori 2012. godine Marin je prvi vratar danskog prvoligaša s kojim je prošle sezone bio viceprvak države. U ovu sezonu momčad iz Hadersleva nije najbolje ušla, najvjerojatnije zbog obveza u Europi, gdje su u play-off fazi ispali od Sparte Prag. U 7 odigranih kola Soslash;nderjyskE je upisao samo 4 boda. Posljednji je osvojen u domaćem susretu s Esbjergom koji je završio rezultatom 1:1. 90 minuta i za Ćorluku
Povratak na Istok, u Rusiju. Hrvatski branič Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj 1-2 pobjedi njegova Lokomotiva protiv Krasnodara. U 45. minuti zaradio je žuti karton. Nakon 5. kola ruske Premier lige Lokomotiv se sa sedam osvojenih bodova nalazi na devetom mjestu ljestvice. Tudor i Kokalović upisali prvu pobjedu
Igor Tudor upisao je prvu pobjedu na klupi turskog Karabukspora. Nakon poraza od 1-0 protiv Galatasaraya u prvom kolu, Tudorova momčad bila je uvjerljiva pobjedivši rezultatom 3-0 Rizespor. Za Tudorovu momčad na mjestu stopera, čitavu utakmicu odigrao je bivši igrač Slavena, Elvis Kokalović koji je u ranoj fazi susreta (3.minuta) zaradio žuti karton.Nakon dva kola, Karabukspor se nalazi na petom mjestu s tri osvojena boda. Asistencija Srne
U 6. kolu ukrajinske Pari-Match lige doprvak Shakhtar slavio je na gostovanju kod Stal Kamianske rezultatom 0-1. Jedini gol u 78. minuti djelo je Ferreryja na asistenciju Darija Srne. Bivši kapetan reprezentacije odigrao je čitav susret, dok je strijelac jedinog pogotka u igru ušao umjesto Eduarda u 62. minuti. Nakon kompletiranih 6 kola Shakhtar je prvi s maksimalnih 18 bodova, drugo mjesto s tri boda manje drži Dinamo Kiev. Kiš Kiš Kiš
Tomislav Kiš zasad učinkovito odrađuje posudbu u belgijskom drugoligašu Cercle Bruggeu. U prošlom ligaškom kolu zabio je dva pogotka, a u petak je novim pogotkom donijeo pobjedu svom klubu, koji je gostujućom 1:2 pobjedom nad Beerschot-Wilrijkom završio svoje kvalifikacije za belgijski Kup. Tomislav je zabio prvi pogodak na utakmici, u 5. minuti, domaćini su izjednačili u 62., a slavlje gostima donio je Ivan Yagan u 91. minuti susreta. Hrvati u Singapuru
I za kraj Singapur. Na otvaranju 20. kola singapurske S.Legaue Plazibat je ponovno bio strijelac. Svoj 14. pogodak zabio je u domaćem 1-2 porazu Hougang Uniteda protiv DPMM FC-a. Stipe je na terenu proveo čitav susret, a za vodstvo “Gepardardquo; zabio je u 9. minuti. DPMM FC, rećeplasirana momčad prvenstva, ipak je dvama pogotcima u drugom poluvremenu upjela uzeti pun plijen. Plazibatovi “Gepardirdquo; ovim porazom ostaju na petom mjestu s tri boda i utakmicom više od prvog pratitelja. Hrvatski štih otvaranju 20. kola dao je i bivši “Farmaceutrdquo; Nikola Rak. On je igrao do 90. minute u visokoj 5:2 pobjedi Warriorsa nad posljednjeplasiranim Young Lionsima. Nikola je načeo mrežu gostiju pogotkom u 22. minuti. Njegovi “Nosorozirdquo; sedma su momčad na ljestvici. Nikoli je ovo četvrti pogodak u prvenstvu, dok Stipe u 19 odigranih utakmica na kontu ima gore spomenutih 14 pogodaka. Svoju drugu sezonu u Singapuru odrađuje i bivši napadač Imotskog, 26-godišnji Miroslav Krištić. Društvo u napadu Balestier Khalsija pravi mu kolega Niko Tokić, koji je u Singapur došao iz Hrvatskog Dragovoljca. Njihova momčad je u susretu 20. kola izgubila rezultatom 2-1 na gostovanju kod Geylang Internationala. Niko Tokić u 42. minuti iz kaznenog udarca doveo je svoju momčad u vodstvo, no to se pokazalo nedovoljnim za pobjedu. U ovoj godini, Tokić na kontu ima 3 pogotka, a Krištić četiri.