Završnica HNL sezone 18/19,: Osijek treći, poraz Hajduka, Caktaš najbolji strijelac (VIDEO)

Slavljima Dinama, Osijeka i Gorice zaključeno je 28. izdanje Prve HNL u kojoj se Dinamo okitio novim naslovom prvaka, a Rijeka, Osijek i Hajduk osigurali nastupe u Europa ligi, dok se od prvoligaškog nogometa oprostio Rudeš.

Dinamo – Hajduk

Dinamo je na Maksimiru pred 15 433 gledatelja rezultatom svladao Hajduk i tako pobjedom u najvećem derbiju uveličao proslavu naslova prvaka.

Gledali smo zanimljivu i izjednačenu utakmicu u Maksimiru, u kojoj su Plavi svoje prilike za pogodak većinom iskoristili, dok je gostima u konkretnim situacijama nedostajalo mirnoće u završnici.

Bjeličina momčad u vodstvo je došla u 20. minuti pogotkom Hajrovića nakon loše reakcije Lopeza.

U nastavku utakmice igrači Hajduka traže kazneni udarac zbog igranja rukom, nažalost, režiser nas nije počastio usporenom snimkom događaja.

Dinamo do povećanja rezultatske prednosti stiže već u 49. minuti kada je za 2-0, nakon još jedne loše reakcije gostujuće obrane, pogodak postigao Gavranović.

U 55. novi stari prvak države dolazi do trećeg pogotka nakon što su suci prvo označili zaleđe, a nakon dodatnih konzultacija ipak priznali pogodak Gavranovića, kojem je to bio deveti pogodak u aktualnoj sezoni.

Hajduk do smanjenja rezultatskog zaostatka stiže pogotkom Mije Caktaša u 68. minuti. Bio je to njegov 19. pogodak u ovoj sezoni prve lige, čime si je i osigurao titulu najboljeg strijelca domaćeg prvenstva.

Lokomotiva – Gorica

Gorica je rezultatom 2-3 (0-1) svladala Lokomotivu u Kranjčevićevoj. Strijelci za goste bili su dvaput Lovrić i jednom Miya, dok su za domaće mrežu tresli Ivanušec iz kaznenog udarca i Burić u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Osijek – Inter Zaprešić

Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 3-1 (1-1) svladao Inter Zaprešić i tako, zahvaljujući porazu Hajduka od Dinama, sezonu okončao na trećem mjestu.

Toplakova je momčad do vodstva došla pogotkom Postonjskog, a za preokret slavonskog prvoligaša pobirnuli su se Lopa, Pilj i Bočkaj.

S početkom u 19 sati danas se u Zagrebu i Osijeku igraju posljednja tri kola 28. izdanja elitnog domaćeg nogometnog natjecanja. Dinamo je novi stari prvak, Rijeka je osigurala drugo mjesto, a poznat je i rasplet na dnu ljestvice, pa je tako Rudeš novi drugoligaš, a Istra 1961 ide u doigravanje s Šibenikom za Prvu HNL.

Jedine preostale nepoznanice su s koje će pozicije u kvalifikacije za Europsku ligu Hajduk, koji trenutno drži treće mjesto no raspletom današnjih utakmica može završiti i četvrti, te hoće li u Europu Osijek ili Gorica. Zanimljivo će također biti i u borbi za titulu najboljeg strijelca ovosezonskog izdanja Hrvatski Telekom Prve lige, koju vode Hajdukov Mijo Caktaš i Osijekov Mirko Marić. U posljednje kolo ulaze s po 18 pogodaka na kontu.

Derbi u Maksimiru sudit će Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Goran Perica iz Šibenika i Bojan Zobenica iz Velike Gorice. Prvi dopunski sudac na utakmici je Igor Pajač iz Zeline, a drugi Marin Vidulin iz Kanfanara.

U međusobnim ovosezonskim okršajima najvećih hrvatskih klubova Dinamo je upisao dvije rezultatski minimalne pobjede, a prvi derbi sezone odigran u 9. kolu na Poljudu okončan je bez pogodaka.

U Kranjčevićevoj će utakmicu suditi Mario Zebec iz Varaždina, zajedno s pomoćnicima Borutom Križarićem iz Čakovca i Vedranom Đurakom iz Siska.

Gorica u tri međusobne utakmice nije uspjela svladati Lokomotivu, Tomićeva momčad na kontu ima dvije pobjede, a jedan je susret okončan bez pobjednika.

Susret u Gradskom vrtu pripao je Franu Joviću iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Ivica Modrić i Luka Pušić.

Slavonski prvoligaš je u tri međusobne ovosezonske utakmice upisao tri pobjede nad Divom iz predgrađa, uz gol razliku 12-1.