Remi bez pogodaka na Rujevici, Rijeka oštećena za kazneni udarac u 86. minuti? (VIDEO)

U pretposljednjem susretu programa 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka i Slaven Belupo odigrali su, pred 4 320 gledatelja na Rujevici, neriješenih 0-0.

Tijekom prvih 45 minuta Rijeka je bila dosta dominantnija momčad, a prvu pravu priliku za domaćina bilježimo u 13. minuti utakmice kada je Capan odlično proigrao Čolaka koji izlazi u jedan na jedan situaciju s Antunom Markovićem koji sjajnom reakcijom čuva svoju mrežu. Lopta se u nastavku odbila do Lončara, no njegov pokušaj je blokiran i odbijen u korner.

Slaven je dobru situaciju imao u 25. minuti kada je Gordana ubacio za usamljenog Nowaka, no njegov pokušaj glavom otišao je preko Sluginih vrata.

U 30. minuti nova velika prilika za Rijeku. Zuta je iz prekida ubacio za Punčeca, no i njegov pokušaj glavom odlazi pored vratnice. Tri minute poslije Marković upisuje još jednu obranu, ovaj put je obranio Gorgonov pokušaj glavom. Čolak je u 40. minuti ponovno propustio matirati Markovića, Čanađija je odigrao za Gorgona, koji prebacuje do Čolaka, no i u ovoj jedan na jedan situaciji Marković pravovremenim izlaskom izlazi kao pobjednik.

Do kraja poluvremena svaka momčad imala je po jednu dobru situaciju, no Bogojević na jednoj i Čolak na drugoj strani nisu dobro reagirali u sasvim dobrim prilikama, te se na odmor odlazi bez pogodaka.

U drugoj minuti nastavka Gordana je zapucao unutar šesnaesterca domaćina, no njegov udarac odlazi pored Sluginih vrata. U drugom je dijelu Ivkovićeva momčad dosta bolje izgledala na travnjaku, te prvu spomena vrijednu priliku Rijeke bilježimo tek u 59. minuti kada je Marković obranio i Pavičićev pokušaj s nekih 15 metara.

U 64. vrlo dobra prilika za Farmaceute, Jelić je proigrao Bongonuija, njegov udarac s vrha šesnaesterca brani Sluga, lopta se odbija do Jelića, no njegov pokušaj od bloka odlazi u korner. Četiri minute poslije je Lončar pokušao za Rijeku, no njegov udarac išao je ravno u danas izvrsnog Markovića.

Rijeka je sljedeću dobru situaciju kreirala poslije konstantnog pritiska, no udarac Acostyja s nekih 15 metara u 75. minuti odlazi pored lijeve vratnice Markovićevih vrata.

U 86. minuti domaćini su tražili kazneni udarac zbog starta Bogojevića nad Pavičićem, no Dalibor Mlakar odmah je oštro odbio zahtjeve Kekove momčadi. Dojam je da je body check Bogojevića ipak bio dovoljan za kazneni udarac, barem s velikom sigurnošću možemo pretpostaviti da bi se protiv nekih drugih momčadi ovaj start okarakterizirao kao dovoljan za pokazivanje na bijelu točku.

U gotovo 5 minuta sudačkog dodatka Rijeka nije uspjela kreirati nijednu situaciju pred protivničkim vratima, te gosti (ponajviše zahvaljujući odličnom Markoviću) upisuju šesti remi u ovoj sezoni.

U sljedećem kolu Rijeka je gost kod Gorice, dok će Slaven Belupo u Koprivnici biti domaćin Istri 1961. Program 9. kola HT Prve lige zaključuju Rudeš i Istra, susretom koji je na rasporedu sutra s početkom u 18 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici.

U sklopu devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige od 19 sati na Rujevici počinje dvoboj između Rijeke i Slaven Belupa.

Domaćini su nakon osam odigranih kola sa trinaest osvojenih bodova (3-4-1) na četvrtom mjestu ljestvici, a prvi poraz u prvenstvenoj sezoni im je u prošlom kolu te nakon sudačkih pogrešaka nanijela Lokomotiva. Farmaceuti uz skor 1-5-2 i osam osvojenih bodova na sedmom mjestu ljestvice.

Matjaž Kek i Tomislav Ivković su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače: