Poraz Vatrenih na Wembleyju (VIDEO)

U posljednjem susretu Lige A skupine 4 UEFA Lige nacija Hrvatska je pred 90.000 gledatelja na Wembleyju nakon preokreta izgubila protiv Engleske rezultatom 2:1 (0:0). Strijelci su bili Kramarić u 57. te Lingard u 78. i Kane u 86. minuti.

Engleska je s nova tri boda osvojila prvo mjesto u skupini te će u lipnju iduće godine igrati na završnom turniru na kojem će sudjelovati preostala tri pobjednika skupina Lige A. Ždrijeb turnira će biti održan 2. prosinca u Dublinu, a nastup je do sada osigurao i Portugal. Hrvatska je pak ovim porazom ispala iz elitne skupine UEFA Lige nacija.

Prvo poluvrijeme današnjeg dvoboja je pripao Gordon Albionu, ali odlični Lovre Kalinić je dobro reagirao na prilike Sterlinga i Kane. Za Hrvatsku je najbolju priliku propustio Rebić koji nije uspio pogoditi praznu mrežu nakon istrčavanja Pickforda.

Vatreni su poveli u 57. minuti. Brekalo je pronašao Vlašića koji asistira Kramariću koji vara Stonesa te se lopta od Diera odbija iza leđa Pickforda.

Nakon što Hrvatska nije iskoristila nekoliko obećavajućih kontri Engleska do izjednačenja dolazi u 78. minuti kada nakon ubačaja iz auta Kane šalje loptu prema golu koju s gol linije u pogodak pretvara Lingard.

U 82. minuti nakon ubačaja iz kuta pucao je Vida, a s gol crte pogodak spriječava Lingard.

Domaćini do pobjedničkog gola dolaze u 86. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Chilwell, a mrežu trese kapetan domaćih Kane.

Hrvatska je danas nastupila u sastav: Kalinić – Vrsaljko (od 26. Milić), Vida, Lovren, Jedvaj – Brozović, Modrić, Vlašić (od 79. Rog) – Perišić, Rebić (od 46. Brekalo), Kramarić.