N+ Zagorski nogomet: Oštrc upisao prvi poraz nakon 24 utakmice, Matija Gubec i dalje bez bodova

U suradnji sa Zagorska nogometna liga donosimo vam pregled događanja u 1. i 2. ŽNL Krapinsko-zagorske županije.

U nedjelju su odigrane utakmice četvrtog kola 1. Županijske nogometne lige. Derbi kola igrao nam se u Humu na Sutli, gdje je domaćin Straža ugostio Oroslavje iz istoimenog grada.

Straža – Oroslavlje 2:1

Nakon što su prije pet dana odigrali susret 2. pretkola kupa NSKZŽ, u kojem je Oroslavje slavilo rezultatom 1:2, Straža je u ovaj susret ušla samo s jednim ciljem, pobjedom, u čemu je i uspjela. Utakmica je od samog početka bila tvrda što potvrđuje i podatak da je već u 2. minuti dodijeljena prva opomena gostujućem igraču. Ubrzo nakon toga domaćin, Straža, dolazi do vodstva, pogotkom Darija Špoljara u 4. minuti. Pred sam kraj prvog poluvremena, gosti dolaze do izjednačenja. U 44. minuti sudac ispravno dosuđuje kazneni udarac kojeg realizira kapetan gostiju, Leo Tuđa. No vodstvo gostiju nije dugo trajalo, već u 52. minuti domaćin dolazi do ponovne prednosti od 2:1 preko Karla Leška, koji je ovim pogotkom pokazao svoju kvalitetu. Straža je do kraja susreta imala još nekoliko šansi za povećanje rezultata, no do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, te je Straža zasluženo slavila u napetoj utakmici sa čak 10 kartona.

Ovom pobjedom Straža se popela na 3. mjesto , s istim brojem bodova (8) kao i Golubovec, dok je vodeći Tondach s 10 osvojenih bodova.

Remi Tondacha u Mariji Bistrici, Matija Gubec i dalje bez bodova

Tondach, koji je ove godine sa svojim pojačanjima pokazao ambicije za osvajanje lige, te eventualne kvalifikacije za 4. HNL, ovo je kolo gostovao kod Mladosti iz Marije Bistrice, koja s mladim i domaćim dečkima uvijek „ostavi srce na terenu“. Tako je bilo i ovaj put, te su uspjeli Tondachu oteti dva vrlo važna boda. Utakmica je okončana bez pogodaka.

Radoboj je kod kuće kao favorit slavio minimalnom pobjedom protiv Klanjca, dok je Zagorec iz Velikog Trgovišća uvjerljivo svladao Rudar iz Mihovljana rezultatom 4:1. Istim rezultatom je i Golubovec kod kuće pobijedio Stubicu. Dva pogotka za Golubovec postigao je Dario Bobek, koji trenutno drži prvo mjesto najboljeg strijelca lige s 5 postignutih golova.

Matija Gubec je kod kuće ugostio Inkop iz Poznanovca u kojem je gost bio bolji rezultatom 0:2. Tim porazom Matija Gubec je i dalje na dnu ljestvice bez osvojenog boda.

Zanimljivo je na samom kraju spomenuti susret Rudara iz Dubrave Zabočke i Oštrca iz Zlatara. Oštrc je došao u Dubravu sa čak 24 neporažena susreta u prvenstvu zaredom, te smo svi očekivali tvrdu utakmicu u kojoj domaćin nikako nije bio favorit, bez obzira na „vruće“ i neugodno domaćinstvo. Zanimljivo je da je prvo poluvrijeme gost vodio rezultatom 0:1, no trener domaćih je napravio pravi potez uvevši početkom drugog poluvremena Miljenka Gradečkog, koji je sa svoja dva pogotka u posljednjih 15-ak minuta preokrenuo rezultat na konačnih 3:1. Bio je ovo težak poraz za goste, te njihove navijače koji su poslije utakmice vrijeđali suce.

2. ŽNL

U 2. Županijskoj nogometnoj ligi Ivančica i Jedinstvo su od samog početka sezone pokazali da im je cilj izboriti plasman u 1. ŽNL. Oba kluba nakon tri odigrana kola imaju stopostotni učinak, te drže vrh tablice s 9 osvojenih bodova. Slijede ih Mladost iz Belca, te Omladinac s po 4 boda.

Ivančica je u početku ovog prvenstva imala teže susrete nego Jedinstvo, a kako u njima nisu prosuli bodove; takav ulazak će sigurno biti dodatan pritisak na Jedinstvo. Ovo kolo je Ivančica gostovala u Pregradi, kod bivšeg prvoligaša. Bio je to ujedno i derbi kola 2. ŽNL. Gost iz Ivančice poveo je već u 1. minuti golom Luke Jurkovića, da bi u 41. minuti povećali svoje vodstvo na 0:2 golom Gorana Mikulca. Početkom drugog poluvremena domaćini su tražili put do gostujuće mreže, no na njega su čekali sve do 67. minute kada Luka Kantolić iz kaznenog udarca smanjuje rezultat na 1:2. Do kraja susreta domaćin nije uspio zabiti gol koji bi ih doveo eventualno do barem 1 boda, a kako to u nogometu biva „ako ne zabiješ, primiš“, Ivančica je u 92. minuti golom Havoića Jurice postavila konačan rezultat 1:3, te upisala tri velika boda.

Jedinstvo je gostovalo kod Sloge u Konjščini te je slavilo rezultatom 1:5, no zanimljivo je da je Sloga došla do vodstva od 1:0 u 51. minuti preko Lovre Bajsića. Vodstvo Sloge na njihovu žalost nije dugo trajalo, te je u 65. minuti Jedinstvo golom Nikole Merkaša nagovijestilo golijadu koja slijedi. Do kraja susreta po dva pogotka su zabili Junković Dario i Piljek Matija, te odnijeli kući tri boda.

Desinić je, kao trenutno posljednjeplasirana momčad lige bez osvojenog boda, ugostio Omladinac protiv kojeg je uspio doći do svojeg prvog boda, pa i gola. Utakmica je završila 1:1. Toplice su kod kuće dočekale Mladost iz Belca u kojoj su slavile rezultatom 2:1. Utakmica za koju smo očekivali da će biti napeta što pokazuje i rezultat, no domaćin je iskoristio prednost domaćeg terena i upisao prvu pobjedu. Lobor je kod kuće uvjerljivo slavio protiv Milengrada 2005 iz Budinščine rezultatom 6:2 i time također upisao svoja prva tri ovosezonska boda.

Najava sljedećih kola:

U sljedećem kolu nas očekuje puno zanimljivih susreta na zagorskim terenima. U 1. županijskoj nogometnoj ligi vrijedi izdvojiti derbi začelja u kojem će se sastati pretposljednji Rudar iz Mihovljana kao domaćin, te gost iz Gornje Stubice – Matija Gubec, koji će u Mihvoljan ići po svoje prve bodove.

Trenutno vodeći Tondach kod kuće dočekuje trećeplasiranu Stražu. Susret je to dvaju klubova kod kojih smo imali priliku u međusobnim susretima gledati tučnjave između navijača, stoga vjerujemo kako nas očekuje opet jedna čvrsta utakmica (na terenu i van njega) u kojoj nema favorita.

U Poznanovcu, domaćin Inkop nakon dvije uzastopne pobjede traži i treću protiv Rudara iz Dubrave Zabočke, koji istim brojem bodova kao domaćin traži priključak vrhu tablice.

U 2. županijskoj nogometnoj ligi u sljedećem kolu nas očekuju dva susreta koje vrijedi izdvojiti. Prvi, ujedno i derbi kola igra se u Začretju kod domaćina Jedinstva. U goste im dolaze Toplice iz Krapinskih Toplica, koje u zadnjih nekoliko godina uvijek rade probleme konkurentima za osvajanje lige. Drugi zanimljiv susret koji nas očekuje igra se u Belcu kod Mladosti protiv Đalskog iz Gubaševa. Biti će to susret dvije solidne momčadi koje se pokušavaju priključiti vrhu tablice i eventualno borbi za ulazak u 1. ŽNL.