Inter preokretom svladao Lokomotivu u Zaprešiću (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter je, pred 151 gledateljem u Zaprešiću, rezultatom 3-2 (1-2) svladao Lokomotivu i tako stigao do osme prvenstvene pobjede.

Strijelci za goste bili su Jakić i Ivanušec, dok su se za domaće na listu strijelaca upisali Serderov, Muhar i Postonjski.

Prvu dobru situaciju na utakmici bilježimo u 3. minuti kada je Mytro Uzuni pobjegao domaćim braničima no Mladen Matković pravovremeno je istrčao sa svojih vrata i u posljednji trenutak na vrhu šesnaesterca izbio loptu.

Lokomotiva do vodstva stiže već u 6. minuti kada je nakon lijepe akcije gostiju, na prizemni ubačaj Lecjaksa s lijeve strane napada, Kristijan Jakić mirno s četiri metra pospremio loptu u mrežu za 0-1. Bio je to prvijenac u prvoligaškom društvu za 21-godišnjeg veznjaka iz Runovića.

Div iz predgrađa do izjednačenja stiže već u 10. minuti. Jasmin Čeliković je kvalitetno ubacio s lijeve strane domaćeg napada, a najviši u skoku je bio 25-godišnji Rus Serder Serderov koji s vrha peterca lijepim udarcem glavom šalje loptu u suprotni kut vrata za 1-1 i svoj peti pogodak u desetom prvoligaškom nastupu.

Vrlo otvorena igra nastavila se i nakon drugog pogotka na utakmici, Toplakova je momčad bila nešto aktivnija s posjedom te s više igrača dolazila u protivničku polovicu, dok je Lokomotiva preferirala nešto defenzivniju formaciju koja se oslanjala na brze izlaske u kontre.

U zadnjih desetak minuta prvog dijela Tomićeva je momčad ipak preuzela posjed i učestalije do protivničkog šesnaesterca dolazila akcijama iz zadnje linije dok se Inter malo povukao, no i dalje s izraženom željom za postizanjem pogotka.

U 39. minuti Mamut se na dodavanje Boseca s desne strane domaćeg napada (zahvaljujući usnulom Lecjaksu) našao u jedan na jedan situaciji s Grbićem na nekih 7 metara, no njegovo primanje lopte bilo je vrlo loše i gostujući vratar uspješno otklanja opasnost.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena (45+2) Lokomotiva dolazi do rezultatske prednosti. Kolinger je u spriječavanju domaćeg izlaska ispucao loptu daleko naprijed, no do nje stiže Lecjaks koji glavom spušta za Radonjića, on vraća Lecjaksu koji pronalazi Ivanušeca u sredini, a udarac 20-godišnjaka s vrha šesnaesterca od noge Boseca u čudnom luku završava iza leđa zatečenog Matkovića. Bio je ovo četvrti ligaški pogodak Luke Ivanušeca u sezoni, šesti ukupno u prvoligaškom društvu.

Drugo poluvrijeme otvoreno je izmjenom u redovima domaćina, umjesto Brezovca u igru je ušao 31-godišnji Nikola Rak.

U 49. minuti domaći nogometaši (neopravdano) traže kazneni udarac od Vidulina koji odmah pokazuje da od toga nema ništa.

Toplak drugu izmjenu radi u 55. minuti kada umjesto Ivana Mamuta na travnjak šalje 19-godišnjeg napadača Roberta Miškovića.

Tri minute poslije Mario Burić napušta igru u redovima Lokomotive, a ulazi Frano Mlinar.

U prvih dvadesetak minuta nastavka utakmice gledali smo vrlo sličnu igru kao i u istom periodu prvog poluvremena. Inter željniji posjeda i s dosta igrača u posljednjoj trećini, no pravih prijetnji po Grbićeva vrata nije bilo. Ni Matković na drugoj strani u ovom periodu nije imao ozbiljnog posla.

Prvu prijetnju u nastavku bilježimo u 67. kada je lopta nakon ubačaja iz kuta za goste sretno stigla do Karačića na petercu, no njegov pokušaj je traljav i Matković to sigurno brani.

Dvije minute poslije Matković u korner za goste odbija snažan udarac Jakića pod gredu sa 17 metara.

Pritisak Lokomotive nastavio se prilikom u 71. minuti kada je Radonjićev udarac nakon prizemnog ubačaja Karačića s desne strane otišao tik uz vratnicu.

U jeku napada Lokomotive do pogotka stiže Inter. Karlo Muhar je u 74. minuti sretni strijelac poslije gužve nakon ubačaja iz kuta. Bio je to njegov drugi ligaški pogodak u sezoni (i karijeri).

Domaći do potpunog preokreta stižu iz kaznenog udarca u 85. minuti. Trenutak prije Vidulin je (dojam je) prestrogo okarakterizirao kontakt Mlinara i Boseca dovoljnim za najstrožu kaznu. Mlinaru je Vidulin zbog zaista blagog kontakta dodijelio i drugi žuti karton te su gosti do kraja igrali s igračem manje.

Siguran izvođač za (pokazat će se) konačnih 3-2 bio je Igor Postonjski kojem je to bio drugi ligaški pogodak u sezoni.

Do kraja susreta (4 minute sudačke nadoknade) Lokomotiva je s igračem manje krenula po izjednačenje i nekoliko puta bila u prilici i stići do njega, no rezultat se ipak više nije mijenjao.

Inter je tako stigao do osme pobjede u prvenstvu i 27 bodova na kontu, dok je Lokomotiva ostala na 44 boda.

Inter u sljedećem kolu gostuje na Rujevici kod Rijeke, dok će Lokomotiva biti domaćin Hajduku.

Od 16 sati u Zaprešiću počinje prvi susret 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige i ujedno prva utakmica posljednje četvrtine prvenstva u kojoj će snage odmjeriti Inter i Lokomotiva.

U tri njihova prethodna međusobna ovosezonska susreta uvijek je slavio domaćin. Lokomotiva je u Kranjčevićevoj bila bolja s 4:0 i 2:0 dok je Div iz predgrađa u Zaprešiću slavio s 2:1.