Finska do boda protiv Hrvatske u 90. minuti (VIDEO)

Ante Čačić

U pretposljednjem kolu kvalifikacijske skupini I, za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji, Hrvatska je na Rujevici odigrala neriješenih 1-1 protiv Finske.

Iako su izabranici Čačića Ante u potpunosti dominirali na travnjaku, te imali nekoliko izglednih situacija pred Hardeckyjem, udarci su odlazili u pravilu pored njegovih vrata, te nije bilo potrebe za njegovom ozbiljnijom intervencijom.

Negdje od 35. minute Finska je počela malo ambicioznije igrati prema naprijed, no ti pokušaji izlaska nisu bili konkretni, pogotovo kada je u pitanju zadnja trećina terena.

U drugom dijelu je Hrvatska izgledala još lošije. Ponovno dominacija u posjedu, prilično konknretna igra prema naprijed, no pravih situacija za postizanje pogotka nije bilo. Finska je s druge strane u drugom dijelu još ozbiljnije izašla prema naprijed, te prethodno pogotku Hrvatske imala veliku priliku za pogodak, no Subašić je odlično obranio pokušaj Pohjanpala.

Nakon tog kornera Hrvatska je izašla u odličnu kontru, koju je u konačnici pogotokom okončao Mario Mandžukić u 57. minuti.

Nakon primljenog pogotka Finska je iznenađujuće bila bolja momčad na travnjaku. Hrvatska se povukla, a pritisak reprezentativaca Finske je konstantno rastao. Njihov trud u konačnici se, nakon nekoliko propuštenih vrlo izglednih situacija, isplatio pogotkom u 90. minuti. Strijelac je bio 23-godišnji Pyry Soiri.

Do kraja susreta Finska je, ponovno iznenađujuće, imala nekoliko dobrih situacija za ozbiljnije ugrožavanje Subašićevih vrata, dok Hrvatska s druge strane, također nije uspjela nikako stvoriti situaciju da stignu do toliko željenog pogotka za pobjedu.

S obzirom da je drugim susretima Island s visokih 0-3 slavio u Turskoj, te da je Ukrajina pobijedila u Kosovu rezultatom 0-2, situacija je sada za reprezentaciju prilično komplicirana. Island je sada vodeći u skupini s 19 bodova na kontu, Hrvatska i Ukrajina imaju 17, dok je Turska na 14.

U posljednjem kolu Island dočekuje Kosovo, dok će Hrvatska u Kijevu odmjeriti snage s Ukrajinom, te u slučaju poraza oprostiti od Svjetskog prvenstva u Rusiji.

U 20 sati i 45 minuta počinju susreti pretposljednjeg kola kvalifikacijske skupine I, za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Hrvatska na Rujevici dočekuje Finsku, dok će u preostalim susretima iz ove skupine Ukrajina gostovati u Kosovu, a preostala dva konkurenta za odlazak u Rusiju igrati u Eskisehiru, gdje Turska dočekuje Island.

Sudačka trojka za ovu utakmicu stiže nam iz Poljske, s glavnim sucem Danielom Stefanskim.

Izbornici Čačić Ante i Markku Kanerva na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave:

uefa.com

Spomenimo i to da će danas svoj 100. nastup za reprezentaciju Hrvatske upisati kapetan i igrač madirdskog Reala, svjedok pokajnik u aferi Godot, te čovjek koji se svog reprezentativnog debija ne sjeća – Luka Modrić. Bilo je to, usput budi rečeno, 01.03. 2006. godine, na susretu protiv Argentine na švicarskom St. Jakob-Parku, kada je pod vodstvom Zlatka Kranjčara reprezentacija slavila rezultatom 3-2.