Dankinje protutnjale Zaprešićem

Nakon remija u Mađarskoj (2:2), u četvrtoj kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo koje se igra iduće godine u Francuskoj, ženska reprezentacija Hrvatske izgubila je 4:0 protiv viceprvakinja Europe, reprezentativki Danske.

U Zaprešiću, pred stotinjak gledatelja, hrvatske reprezentativke pružile su dobar otpor i rezultatski su posve poklekle tek u finišu utakmice. Već u šestoj minuti, pogotkom danske najbolje igračice Pernille Harder povele su Dankinje. Hrvatska se usprkos ranom vodstvu protivnica, brzo sabrala i pokušavala doći do izjednačenja, ali bez ozbiljnijih prilika. U dvadeset i sedmoj minuti, opet pogotkom Pernille Harde, Danska je povela s 2:0, rezultatom kojim se otišlo na odmor.

Izbornik Hrvatske, Božidar Miletić na poluvremenu pokušao je zamjenom Monike Conjar za Matejom Andrlić međutim ozbiljnije prijetnje za gol Dankinja u nastavku nije bilo. Vrijedi istaknuti i sutkinju Clark iz Škotske koja se nije proslavila, pod impresijom danske ekipe sudački kriterij bio je nekoliko puta neravnopravan.

U drugom poluvremenu Danska nastavila je dominirati no Stephanie Bukovec u nekoliko navrata skinula je zicere gošćama. Tek u smiraju utakmice, prvo u 89. minuti golom Nanne Christiansen, a zatim Signe Bruun u 94. minuti utakmice je završila u konačnici s 4:0 pobjedom gošću.

Dankinje su demonstrirale silu, osim kvalitetom vidjela se tehnička superiornost, disciplina i taktička ozbiljnost u igri. Ništa neobično s obzirom na ulaganja, infrastrukturu i medijsku praćenost ženskog nogometa u zemlji lego kocaka. Posebno vrijedi istaknuti najbolju igračicu Pernillu Harder koja je igrom i stilom podsjetila na poznatijeg muškog kolegu Ronaldinha, a zasigurno je gospođica Harder u ženskom nogometu danas pandan onome što je legendarni Brazilac bio u muškom.