Hrvatski nogometni kup: RNK Split se pridružio Dinamu i Slaven Belupu u četvrtfinalu (VIDEO)

Puli kompletiran je današnji program osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Prolazak među osam najboljih osigurao je RNK Split koji je nakon produžetaka svladao Istru 1961 rezulatom 3:1 (1:1 ; 0:0). U ranije odigranim susretima Dinamo je bio bolji od Bjelovara, a Slaven Belupo je pobijedio Novigrada. Na Aldo Drosini su poveli gosti u 63. minuti preko Pešića, a domaćine u rezultatski egal u 76. minuti vraća Georgijev. Od 68. minute Istra 1961 je igrala s deset igrača nakon što se ozlijedio Bertoša, a trener Tomić je do tada napravio sve tri izmjene. Crveni do pobjede dolaze na početku produžetka kada u 94. pogađa Boljat, a u 96. je ponovno precizan bio Pešić. U preostalim susretima osmine finala sutra se sastaju: Solin – Hajduk
Rudeš – Rijeka
Šibenik – Osijek
Vinogradar – Lokomotiva
Inter-Zaprešić – Cibalia Ranije objavljeno: Odigrane su dvije utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog Kupa. Dinamo i Slaven Belupo, malo teže od očekivanog, plasirali su se u četvrtfinale. U 17 sati na Aldo Drosini počinje treći susret današnjeg programa. Sastaju se Istra 1961 i RNK Split. Bjelovar – Dinamo* 1-2
Momčad Ivayla Peteva teže je od očekivanog prošla u četvrtfinale kupa. Poveli su gosti pogotkom Šituma u 14. minuti. Na 0-2 lijepim pogotkom u 71. minuti povisuje Ćorić. Domaćin, koji je dva puta pogađao gredu, pogodak nade postiže u 80. minuti, strijelac je Jaković. Pri kraju susreta imali su Bjelovarci priliku stići i do izjednačenja, no Šemper je uspio reagirati na vrijeme. Novigrad – Slaven Belupo* 0-1
Slaven je na gostovanju u Novigradu pobjedio rezultatom 0-1. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ivanovski iz kaznenog udarca u 32. minuti. Istra 1961 – RNK Split, početne postave

Danas su na rasporedu tri susreta osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Od 14 sati se u Bjelovaru uz prijenos na HNTV sastaju istoimeni domaćin i Dinamo. U isto vrijeme počinje i susret Novigrada te Slaven Belupa, a od 17 sati u Puli će snage odmjeriti Istra 1961 i RNK Split. Bjelovar – Dinamo, početne postave