Hrvatska u Parizu poražena od svjetskih prvaka (VIDEO)

U drugom kolu lige A grupe 3 Lige nacija Hrvatska je na Stade de France poražena od aktualnih svjetskih prvaka Francuza rezultatom 4:2 (2:1). Vatreni su tako nakon 180 minuta bez boda u drugom izdanju ovog natjecanja.

Strijelci za domaćine su bili Antoine Griezmann, Dayot Upamecano i Olivier Giroud dok je Dominiku Livakoviću upisan autogol, a za goste su pogodili Dejan Lovren i Josip Brekalo.

U odnosu na subotnji poraz u Portu izbornik Zlatko Dalić je u početnoj postavi napravio pet izmjena. Tako su umjesto Vide, Barišića, Jedvaja, Pašalića i Brekala od prve minute krenuli Ćaleta-Car, Melnjak, Uremović, Brozović i Perišić.

Nakon početnog ispitivanja snaga Hrvatska u vodstvo dolazi u 16. minuti kada je iz kornera ubacio Vlašić, a domaći igrač odbija loptu do Lovrena koji s desetak metara iskosa vara Hernandeza, a potom lijevom nogom pogađa suprotnu malu mrežicu.

Domaćini su mogli izjednačiti u 33. minuti kada je Martial uposlio Griezmanna, ali njegov udarac sa osam metara iskosa odlično nogom brani Livaković, a opasnost onda otklanja Brozović.

Aktualni svjetski prvak do izjednačenja dolazi u 43. minuti kada su po lijevoj strani napada odlično kombinirali Martial, Mendy i Ben Yedder da bi akciju pogotkom okrunio Griezmann kojem nije bilo teško sa sedam metara poslati loptu u nebranjeni dio gola.

Kad se očekivao kraj prvog poluvremena Francuzi dolaze do potpunog preokreta. U prvoj minuti sudačke nadoknade akciju su po desnoj strani odigrali Sissoko i Ben Yedder, a potonji potom odličnom asistencijom pronalazi Martiala koji se sa sedam metara pogađa stativu, ali lopta se od leđa Livakovića odbija u gol. Dojam je da su izabranici Zlatka Dalića s obzirom na prikazano zaslužili s boljim rezultatom otići na odmor.

U 48. minuti gosti su tražili kazneni udarac smatrajući da je nakon udarca Vlašića lopta u ruku pogodila jednog igrača Francuske, ali rumunjski suci se nisu oglasili.

Hrvatska do izjednačenja dolazi u 55. minuti kada je Kovačić odličnim okomitim dodavanjem uposlio Brekala koji se prvo oslobađa Mendyja, a potom pored Lengleta sa pet metara šalje loptu pored Llorisa. Bio je to njegov prvijenac u 13. nastupu za Vatrene.

U 62. minuti Vlašić je ubačajem s lijeve strane pronašao usamljenog Perišića, ali njegov udarac s pet metara iskosa odlazi poviš gola Francuske.

Minutu kasnije Deschamps je u igru uveo Eduarda Camavingu koji je tako sa 17 godina i 303 dana postao najmlađi reprezentativac Francuske u posljednjih 106 godina.

Griezmann u 65. minuti iz kornera pronalazi Upamecana koji bježi Lovrenu i s pet metara glavom šalje loptu iza leđa nemoćnog Livakovića za novo vodstvo Tricolora. 21-godišnjem stoperu to je bio prvi gol u nacionalnom dresu u tek drugom nastupu.

Camavinga je opasno pucao u 71. minuti, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca brani Livaković.

Domaćini su u 74. minuti pobjegli u kontru u kojoj je Griezmann uposlio Martiala, ali njegov udarac u situaciji 1 na 1 brani vratar Hrvatske.

U 77. minuti Francuska je povećala prednost nakon što je Giroud realizirao kazneni udarac koji je sudac Hategan prestrogo dosudio nakon što je u šesnaestercu lopta nespretno u ruku pogodila Brozovića.

Četiri minute kasnije nakon dobrog driblinga sa 18 metara Kramarić nije bio dovoljno precizan.

U 84. minuti Camavinga je nakon lijepog prodora uposlio Martiala, ali njegov udarac je u posljednjem trenutku blokirala obrana gostiju.

Nikolu Vlašića su u 89. minuti centimetri dijelili od gola nakon što je sa dvadesetak metara nakon okreta prizemnim udarcem zatresao stativu.

U drugom susretu skupine Portugal je u Stockholmu bio bolji od Švedske rezultatom 0:2, a dva pogotka na utakmici postigao je Cristiano Ronaldo koji je tako upisao 100. i 101. gol u nacionalnom dresu.

Liga nacija se nastavlja u listopadu kada će Vatreni na Maksimiru 11. i 14. ugostiti Švedsku i Francusku, a prije toga će 7. gostovati u St. Gallenu gdje će odigrati prijateljski ogled sa Švicarskom.