Hrvatska se pobjedom nad Argentinom plasirala u osminu finala (VIDEO)

FIFA World Cup / Twitter

U utakmici drugog kola grupe D Svjetskog prvenstva Hrvatska je s uvjerljivih 3:0 svladala Argentinu. Ovom pobjedom, Hratska se plasirala u osminu finala.

U utakmici dobrog tempa, no s dosta nesankcioniranih čvrstih startova, vidjeli smo tijekom prvih 45 minuta po nekoliko dobrih situacija na obje strane.

Najbliže pogotku bila je Hrvatska već u 5. minuti, no udarac Perišića obranio je Caballero.

Argentina je u prvom poluvremenu najveću priliku za postizanje pogotka imala u 30. minuti kada je nakon loše reakcije hrvatske obrane Perez došao do čistog udarca, no njegova lopta odlazi malo pored vrata.

Na početku 33. minute Vrsaljko je odlično pronašao Mandžukića, no njegov udarac odlazi malo pored gola. Spomenimo i da ovdje pomoćnik (usprkos Ćosićevom poznavanju nogometne igre) nije označio zaleđe već gol-aut za Argentinu nakon promašaja hrvatskog napadača.

U 39. minuti Rebić je zaradio žuti karton zbog grubog starta nad Salviom.

Prvu prijetnju u drugom poluvremenu vidjeli smo u 53. minuti kada  je Sergio Aguero u dobroj situaciji pucao u Subašića. U istoj minuti Hrvatska stiže do vodstva. Veliku grešku napravio je vratar Caballero koji je poklonio loptu Anti Rebiću, a hrvatski napadač iz voleja je pogodio za 0:1.

Nakon toga Argentina je potpuno pogubila konce igre. U 64. minuti Meza je imao veliku prigodu za poravnanje, ali još jednom je na mjestu bio Subašić. Hrvatska je na 0:2 stigla u 80. minuti. Sjajan pogodak postigao je Luka Modrić koji je odlično pogodio mrežu Caballera.

U 87. minuti sjajan slobodni udarac izveo je Ivan Rakitić, ali lopta završava na gredi.

Nije uspio u 87., ali zato je pogodio u drugoj minuti sudačke nadoknade. Mateo Kovačić u dobroj situaciji nesebično upošljava Rakitića, koji postavlja konačnih 0:3.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala plasman u osminu finala, imaju šest bodova iz dva kola.